Convert templates html asppráce

Filtrovat

Moje poslední hledání
Třídit podle:
Rozpočet
pro
pro
pro
Typ
Dovednosti
Jazyky
  Stav zakázky
  484,138 convert templates html asp zakázek nalezeno, ceny v EUR

  We are looking for a designer who can make some branding and packaging application for wine brands . We will give you design specifications. We would need a branding development and the application of those formats FULL DESIGNED READY-TO-PRINT whith our print templates. FORMAT 1 FORMAT 2 FORMAT 3: FORMAT 4

  €97 (Avg Bid)
  €97 Průměr. nabídka
  49 nabídky

  Conditions: We require and are looking for a freelacer who is able to communicate on a regular ...output: - Module name: XY - Methodology of work of our company - Content (as determined by headings and numbering of individual categories) - Name and number audit subcategories + describe the text theoretically. Here is an example of the form of work of one developed module for strategy: Approximate word range for one module = 2000-5000 words Required scope of work = 10,000 - 20,000 words Required developed modules: 1. graphic design development networks Více o zdrojovém textuPro další informace o překladu je potřeba zdrojový text

  €146 (Avg Bid)
  €146 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Mám 2 návrhy na web ohledně dvoj sloupce a troj sloupce. A ty návrhy mam bez kodu. Potrebuju nekoho kdo by mi byl schopný udělat kod jak v html tak i v CSS. Nemusi to být uplně presne. Potrebuji to do konce víkendu. Obrázky posilam v priloze. Kdyby byli nejake otazky tak se me ptejte.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  Create a high-definition PSD template based on a predefined design and encode it into HTML and CSS. REQUEST A VALID CODE!

  €41 (Avg Bid)
  €41 Průměr. nabídka
  29 nabídky

  1. Need to download product description 2. Need to transfer into plain text 3. Need to format H1, H2 and table result will be well formated text with proper HTML tags See below: FROM THIS ----------------------------------------------------- Popis výrobku Brusinkový čaj na močové cesty Bylinný čaj porcovaný v nálevových sáčcích. Brusinky obsahují antioxidanty, přispívají k normální funkci močové soustavy, podporují přirozenou obranyschopnost. Bříza, šípek a zlatobýl přispívají k normální funkci ledvin a močových cest. Kopřiva a přeslička podporují vylučování. Složen&...

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Průměr. nabídka
  20 nabídky
  €17 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  Vytvoření několika HTML popisků produktů. Podklady: fotografie a texty + šablona HTML jiného produktu podle které se nové popisky vytvoří (půjde pouze o vzor jak se má psát styl a kód popisků)

  €20 (Avg Bid)
  €20 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  €7 - €13 / hr
  Neodkladné Zapečetěný
  €7 - €13 / hr
  31 nabídky

  €31 - €262
  Zapečetěný
  €31 - €262
  25 nabídky

  Převzetí stávajícího klientského portálu a jeho rozšíření.

  €650 (Avg Bid)
  €650 Průměr. nabídka
  14 nabídky

  PDF
  €70 (Avg Bid)
  €70 Průměr. nabídka
  18 nabídky

  V příloze posílám zadání pro přípravu html responsivních šablon a současně přikládám odkaz na komplet jpg. Prosím o nacenění a termín.

  €554 (Avg Bid)
  €554 Průměr. nabídka
  20 nabídky

  Convert first two characters to svg icons (24px) AG(el) Ma(gistra) M(oje)L(ekarna) Dr(.Max) BE(NU) - tmavě modrá EC (EuroClinicum) Pi(lulka)

  €47 (Avg Bid)
  €47 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  Mám práci navazující na náš dřívější projekt 'Convert a Template to a Website '

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Za použití zakoupené wordpress šablony Avada a různých pluginů dotvořit a designově vyladit webovou prezentaci firmy včetně doladění designu atp. Vytvořit několik HTML landingů - opět ze zakoupených šablon. Texty připraveny k dodání, pluginy vybrány, šablony zakoupeny, hosting zřízen a nastaven, wordpress nainstalován v poslední verzi. Pro cenovou nabídku nutno dohodnout rozsah prací a rádi bychom dlouhodobou spolupráci.

  €156 (Avg Bid)
  €156 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  Change header, sticky header.

  €27 - €27
  €27 - €27
  0 nabídky

  Dobrý den, pro naši společnost budeme kupovat následující HTML stránku () tuto stránku bychom rádi měli jako Wordpress šablonu s veškerými potřebnými pluginy včetně visual composer. Tuto šablonu budeme také potřebovat propojit s naším backend systémem, který zajištuje Rozvrh lekcí, rezervaci lekcí, registraci uživatele, správu uživatele a zakoupení balíčků (vstupů) - k backend aplikaci máme veškerou dokumentaci. Propojení pomocí API - SOAP nebo SQL. Web je potřeba dokončit do 14 dnů. Děkuji za Váš čas, M.

  €231 (Avg Bid)
  €231 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  Hledáme zkušeného a kvalitního programátora, který se dobře orientuje v jazyce ASP. Především potřebujeme aktualizovat webové stránky o nový obsah a posouvat je stále dál - vývoj nových sekcí, postupné budování administrace, vkládání článků, videí, obrázků do fotogalerie a další. Samozřejmostí je také budování SEO a přinášení nových vlastních nápadů, jak web vylepšit. Specifikem našeho webu je, že obsahuje 5 jazykových mutací, které se snažíme budovat rovnoměrně. Předpokládan&yac...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Průměr. nabídka
  2 nabídky

  Admin template with HTML & Bootstrap Following 4 pages 1) Dashboard with 2 graphs 2) Table and an Image 3) Login 4) Notifications

  €18 (Avg Bid)
  €18 Průměr. nabídka
  15 nabídky

  Need to develop the website. I am having 2 websites. 1 is wordpress already template has been purchased. Need to add and develop pages of the website. 2 is need to develop new website. dynamic webpage. Kindly provide the timeline for completing the projects and cost details.

  €139 (Avg Bid)
  €139 Průměr. nabídka
  30 nabídky
  Build a plugin. 6 dní left

  Build a plugin in woocommerce that automatically match products and merge them for my price comparison website and later I convert my website into app.

  €269 (Avg Bid)
  €269 Průměr. nabídka
  17 nabídky

  CONVERT A WEBSITE TO AN IOS APP AND PUBLISH IT IN APP STORE

  €171 (Avg Bid)
  €171 Průměr. nabídka
  3 nabídky

  Covert Illustrator Design to bootstrap-vue html - Candidate must have experience in Web Application Development. - Candidate must be familiar and prior experience in VueJs framework. - Candidate must have knowledge for NodeJS.

  €112 (Avg Bid)
  €112 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  ...If they press start and someting is incorrect in the above, a message should tell then what is wrong and for them to try again. After pressing stop. The system should kill the runing processes, and go back the first page. Note: use the best solution as the initial guess. Recall that the best solution is not in a pickle format and that the tspMod2 requires a pickle format, so you need a way to convert from one to the other. You already did this assignment for proj03 however it is difficult to communicate with bender from AWS. Therefore you only need to have this run on owens. Since this will only run on owens, A slurm script will be generated for owens that uses 16 processes. The first processes will start with the RandSeed value, the next with RandSeed+1 up to RandSeed+15. You...

  €143 (Avg Bid)
  €143 Průměr. nabídka
  8 nabídky

  We wish to develop a stock market trading website in HTML CSS3. This is for a Mumbai based client

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Průměr. nabídka
  11 nabídky

  I need someone who can take an existing vertical legend for three different metric legends and turn them into imperical values and make it horizontal. Please chat for details.

  €61 (Avg Bid)
  €61 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  I need 50 email signatures & 50 Facebook Cover template designed by you but to be able to be edited by anyone via Canva.com. All designs must be original. I need a Canva expert.

  €338 (Avg Bid)
  €338 Průměr. nabídka
  32 nabídky

  We are looking for the perfect freelancer to implement the following features: Please take look a video file attached. swipe left -> item delete function(please show alert(javascript)) swipe right -> count increase(please show alert(javascript)) I must need to complete asap. Write "I am not a Robot" at the top of proposal please.

  €153 (Avg Bid)
  €153 Průměr. nabídka
  29 nabídky
  Java to php conversion 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I have a java program that implements standard AES encrytion. Slight variation has been applied to program, where the input seed is in hex format. I want to convert it into php using standard libraries. Only individual developers with good understanding of encrytion and php can apply. Proper understanding of requirement is a must. I also work in php and I understand what it takes to complete the requirement. Make sure your bid price is as per the requirement.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  I need 50 email signatures & 50 Facebook Cover template designed by you but to be able to be edited by anyone via Canva.com. All designs must be original. Thank you.

  €127 (Avg Bid)
  €127 Průměr. nabídka
  26 nabídky

  More details will be shared via chat

  €7 - €21
  Zapečetěný
  €7 - €21
  5 nabídky

  Hello, I've got two animations that got problems when rendering as Lottie File. I need 2 animations to be perfectly converted to Lottie JSON file. Both must be converted without using PNG secuence as the file size will be huge. To be properly done, it should be corrected but setting masks and compatible tools for Lottie compliance. Both files cant be larger than Bigger file: 350 Kb Smalled file: 15 Kb Inside the zip file you'll find: This is the After Effects main file Inside After Effects Project file, you can find the folder Renders. The animations are - loading - moneda

  €12 (Avg Bid)
  €12 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  I am looking for someone that can write email templates. I own a bookkeeping, payroll and tax business and need email templates to send to cannabis industry businesses in hopes to gain their business.

  €27 - €221
  Zapečetěný DOM
  €27 - €221
  10 nabídky

  Hi, i have a multiple templates folder , user will have the choice to select any template based on the selection it has to be display in their website

  €102 (Avg Bid)
  €102 Průměr. nabídka
  7 nabídky

  I have a design that need to be converted to a responsible html mail.

  €31 (Avg Bid)
  €31 Průměr. nabídka
  27 nabídky

  More details will be shared via chat

  €7 - €21
  Zapečetěný
  €7 - €21
  3 nabídky

  Looking for someone to convert a Table of contents from Word into Latex. It is a very simple task. Basic latex skills needed. Job need urgently right now.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  Hi My name is Chris and I am looking for a content creation Partner that can help me make content for my company / website. My site deals with all topics related to services for Senior Citizens in California, USA. I have need for someone that can write a professional Long-form article that can be broken up into 3-4 blog posts. Also I would like for my partner to take the article and convert it into a 90 second video script as an informational lead generation piece. I would also like the provider to craft social media posts announcing all the blog posts and possibly even write up some PPC add campaigns verbiage. If the partner can select images for our content that would be great as well. Experience, quality of content, professionalism and dependability are the key drivers. I w...

  €763 (Avg Bid)
  €763 Průměr. nabídka
  26 nabídky

  Hello, we are a new dev company and we curently have a web app written in JS, HTML, CSS, PHP. It is a civil protection / infromation app for municipalities. It also implements sms and notification services for the municipalities to be able to communicate directly with their citizens that download the application. In the application the civilian makes an account and uses the application to be informed about the news of the municipality, receive information about daily issues through notifications and also receive Emergency SMSs in case of a public emergency. We want all that information (News, SMSs, notifications) to be managed by an asigned admin in every municipality. So we also need an admin managment page through which the admin can create all that content. Another feature is th...

  €8048 (Avg Bid)
  €8048 Průměr. nabídka
  44 nabídky
  Design of ADC controller by VHDL 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I want to convert VHDL code to VERILOG code.

  €42 (Avg Bid)
  €42 Průměr. nabídka
  2 nabídky
  PST to HTML 6 dní left

  Looking for a guy to convert PSD design. 10 PSD files Regards

  €972 (Avg Bid)
  €972 Průměr. nabídka
  71 nabídky
  Convert qb-phone to ESX 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I would need qb-phone () to be converted to work on ESX (Latest version, not some github version that are already made and not working and not up-to-date)

  Lua
  €7 - €104
  €7 - €104
  0 nabídky

  I would need qb-phone script () Converted to work with ESX (I need the latest version of the script, not some garbage qb-phone-esx from github)

  Lua
  €7 - €104
  €7 - €104
  0 nabídky

  In your reply please tell me: - the number of slides I will have in this slider - Which wordpress plugin will be used for the creation of the slider. - How experienced you are with the plugin required. Please do not tell me: - how many years you have of web design experience, PHP, etc. I only care about the slider. My Requirements...mobile the text is the priority so images can be made much smaller or removed if needed. Text should be above images on mobile. - Each side contains 1-2 paragraphs of text and between 1 - 3 images. Some slides have a lot more text than others. - Fast turnaround : 24 hours You will receive a word doc with the text paragraph and the images. You will also receive the names of the smart slider 3 pro templates I like, you can use a similar style or custo...

  €136 (Avg Bid)
  €136 Průměr. nabídka
  26 nabídky

  We are a Brokerage Firm by name of Empire Realtors and currently working i...frontend integration currently we are looking for designing our email which are going out to customers there are somewhat 40 to 60 emails and we need similar designs for this emails. Emails templates need to be designed which will work for Backend Team Customers Buyers sellers Emails goes out to clients on certain events Currently, my webdeveloper have creates some tamplets which I dont like much So looking for better options. Only those need to contact me if you can completes this tamplet which wiuld be in HTML Dinamic templates, are to be created. Taking database and putting them in templates. We have deadline for production by 1st Jan 2022 Cron jobs template ...

  €324 (Avg Bid)
  €324 Průměr. nabídka
  7 nabídky

  Looking for some options for vinyl upholstery for childrens age 1-6 . Looking for someone to present options-drawings for us to review. We will take and convert to fabric so just looking for that creative person to come up with generic design

  €822 (Avg Bid)
  €822 Průměr. nabídka
  30 nabídky

  The site is using Warehouse from Iqit as a theme is required to convert 4 files from psd2html and to be used with Elementor from the theme ------------------------------------- **VERY IMPORTANT** -ONLY ACTUAL DEVELOPERS ARE WELCOME. NO REBIDDERS -Money released only when the job is completely done -we have a test site for devs, once everything work, the job is moved to the production site for the final test -no PS or Theme core files can be touched, everything needs to be done in override/hooks soon we will update both and if core files are touched then we would lose everything Theme: Warehouse (iqit) PrestaShop version: 1.7.7.8 PHP 7.3.33

  €181 (Avg Bid)
  €181 Průměr. nabídka
  26 nabídky

  Hi there. I need someone who has hand-drawn sketch experience to draw a simple diagram with circles. The diagram is simple, but me may need to do some revisions to get the final style right. Cheers

  €66 (Avg Bid)
  €66 Průměr. nabídka
  53 nabídky
  html request project proxy 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  More details will be shared via chat

  €7 - €21
  Zapečetěný
  €7 - €21
  16 nabídky