Copy html webpagepráce

Filtrovat

Moje poslední hledání
Třídit podle:
Rozpočet
pro
pro
pro
Typ
Dovednosti
Jazyky
  Stav zakázky
  538,596 copy html webpage zakázek nalezeno, ceny v EUR

  Ahoj, ✋ hledám copíka, který by chtěl rozšířit svoje portfolio a formou barteru si navzájem pomoct. Já Vám můžu pomoct s PPC kampaněmi a celkově s marketingem. Od vás bych potřeboval zkontrolovat pár článku (cca 10). Zkontrolovat znamená pravopis a formulaci textu a případně opravit. Předpokládám, že jeden článek zabere cca 15-20 min takže nic náročného pro Vás. Celkem práce odhaduji zhruba na 4-5 hod. Do budoucna pokud si budeme rozumět vidím vzájemnou spolupráci s finančním ohodnocením. Děkuji za případné nabídky. ?

  €18 (Avg Bid)
  €18 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Pro technologický startup zaměřující se na digitalizaci restaurací a hotelů hledáme social media specialistu nebo specialistku, kteří si vezmou na starosti kompletní přípravu obsahu pro Facebook a Instagram. Náplní práce je příprava obsahu od nápadu, přes copy po zpracování vizuálů a publikování.

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Průměr. nabídka
  3 nabídky
  I need a simple logo Ukončeno left

  I need logo for webpage

  €26 (Avg Bid)
  €26 Průměr. nabídka
  52 nabídky

  Hi , I have existing website, but i like to add just one page additional for astrology. In that page i need to show the current planet positions (live) and should be able to get the position of planet by setting up the particular date and time and location. Any one with prior experience in developing the astrology based website/application is preferred. Similar to this (open this link) :

  €86 (Avg Bid)
  €86 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  Mám 2 návrhy na web ohledně dvoj sloupce a troj sloupce. A ty návrhy mam bez kodu. Potrebuju nekoho kdo by mi byl schopný udělat kod jak v html tak i v CSS. Nemusi to být uplně presne. Potrebuji to do konce víkendu. Obrázky posilam v priloze. Kdyby byli nejake otazky tak se me ptejte.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  1) Rozsah článku v českém jazyce: 1.500 - 2.000 slov, tj 8.000 - 10.000 znaků 2) Důležitý bude poctivý research na českých i zahraničních webech, protože chceme kvalitní, a ne jen "copy+paste" texty 3) Musí obsahovat: - číslované seznamy - podtituly 4) Musí obsahovat klíčová slova: - nebankovní půjčka - nebankovní půjčka bez příjmu - nebankovní půjčka bez registru - nebankovní půjčka ihned - nebankovní půjčka online - nebankovní půjčka bez nahlíženi do registru - nebankovní půjčky bez potvrzení příjmu Vhodný příklad z hlediska titulků a obsahu: PRAVIDELNÁ SPOLUPRÁCE NA RO...

  €43 (Avg Bid)
  Zaručené
  €43
  1 příspěvky

  Create a high-definition PSD template based on a predefined design and encode it into HTML and CSS. REQUEST A VALID CODE!

  €41 (Avg Bid)
  €41 Průměr. nabídka
  29 nabídky

  1. Need to download product description 2. Need to transfer into plain text 3. Need to format H1, H2 and table result will be well formated text with proper HTML tags See below: FROM THIS ----------------------------------------------------- Popis výrobku Brusinkový čaj na močové cesty Bylinný čaj porcovaný v nálevových sáčcích. Brusinky obsahují antioxidanty, přispívají k normální funkci močové soustavy, podporují přirozenou obranyschopnost. Bříza, šípek a zlatobýl přispívají k normální funkci ledvin a močových cest. Kopřiva a přeslička podporují vylučování. Složen&...

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Průměr. nabídka
  20 nabídky
  €17 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  Vytvoření několika HTML popisků produktů. Podklady: fotografie a texty + šablona HTML jiného produktu podle které se nové popisky vytvoří (půjde pouze o vzor jak se má psát styl a kód popisků)

  €20 (Avg Bid)
  €20 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  €7 - €13 / hr
  Neodkladné Zapečetěný
  €7 - €13 / hr
  31 nabídky

  €31 - €262
  Zapečetěný
  €31 - €262
  25 nabídky
  Do some data entry Ukončeno left

  Zkopírovat informace z webových stránek Copy and paste

  €108 (Avg Bid)
  €108 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  Převzetí stávajícího klientského portálu a jeho rozšíření.

  €650 (Avg Bid)
  €650 Průměr. nabídka
  14 nabídky

  V příloze posílám zadání pro přípravu html responsivních šablon a současně přikládám odkaz na komplet jpg. Prosím o nacenění a termín.

  €555 (Avg Bid)
  €555 Průměr. nabídka
  20 nabídky
  COPY A SLOT GAME Ukončeno left

  I WANT TO COPY THE SLOT GAME Lucky Lady's Charm AND POUT MY GRAFFICS AND MAKE IT AS AN OFFLINE GAME THAT WILL WORK WITH A SERVER

  €1358 (Avg Bid)
  €1358 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  Za použití zakoupené wordpress šablony Avada a různých pluginů dotvořit a designově vyladit webovou prezentaci firmy včetně doladění designu atp. Vytvořit několik HTML landingů - opět ze zakoupených šablon. Texty připraveny k dodání, pluginy vybrány, šablony zakoupeny, hosting zřízen a nastaven, wordpress nainstalován v poslední verzi. Pro cenovou nabídku nutno dohodnout rozsah prací a rádi bychom dlouhodobou spolupráci.

  €156 (Avg Bid)
  €156 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  Change header, sticky header.

  €27 - €27
  €27 - €27
  0 nabídky

  Instalace šablony: (koupeno, připraveno k instalaci) Instalace modulu: (koupeno, připraveno k instalaci) Zobrazení výrobce a m.j. v detailu produktu a v quick view Help desk service: - pomoci vytvořit menu (který modul, jak editovat?) - dostat články - texty na home page - na HP je málo textu - upravit copy right v patičce na © 2015 Kopecký CZ, s.r.o. na svobodném SW PrestaShop™ - změnit v ccs cca 50% červených prvků webu na tmavě zelenou z loga (?) - prozatímně schovat výběr jazykových mutací - ostatní cca 4 hodiny Následně: Instalace šablony pro 2. eShop: (koupeno, připraveno k instalaci)

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Průměr. nabídka
  2 nabídky

  Instalace šablony: (koupeno, připraveno k instalaci) Instalace modulu: (koupeno, připraveno k instalaci) Zobrazení výrobce a m.j. v detailu produktu a v quick view Help desk service: - pomoci vytvořit menu (který modul, jak editovat?) - dostat články - texty na home page - na HP je málo textu - upravit copy right v patičce na © 2015 Kopecký CZ, s.r.o. na svobodném SW PrestaShop™ - změnit v ccs cca 50% červených prvků webu na tmavě zelenou z loga (?) - prozatímně schovat výběr jazykových mutací - ostatní cca 4 hodiny Následně: Instalace šablony pro 2. eShop: (koupeno, připraveno k instalaci)

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Dobrý den, pro naši společnost budeme kupovat následující HTML stránku () tuto stránku bychom rádi měli jako Wordpress šablonu s veškerými potřebnými pluginy včetně visual composer. Tuto šablonu budeme také potřebovat propojit s naším backend systémem, který zajištuje Rozvrh lekcí, rezervaci lekcí, registraci uživatele, správu uživatele a zakoupení balíčků (vstupů) - k backend aplikaci máme veškerou dokumentaci. Propojení pomocí API - SOAP nebo SQL. Web je potřeba dokončit do 14 dnů. Děkuji za Váš čas, M.

  €231 (Avg Bid)
  €231 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  Pages are existing currently and running perfectly. But now we have a new design with the same current elements. We want you to develop the page same as the new illustration.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Průměr. nabídka
  27 nabídky

  I have an HTML website I need to convert into a WordPress theme divided to four pages 1. Home 2. services. 3. About us 4. Contact us

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Průměr. nabídka
  33 nabídky

  I need someone who can create an exact same PPT from a YT video link which i will provide.

  €13 (Avg Bid)
  €13 Průměr. nabídka
  14 nabídky
  html or php automation 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  Hey my friend everything ok? I need a script that I can run in my browser to be able to repeat orders (buy things) on this website without going manually to the website, add product to cart, enter e-mailadres and choose payment method I need script where you can save the product I need inside, my e-mailadres and payment method so that if I run script in browser that browser automatically will land on payment page.

  €116 (Avg Bid)
  €116 Průměr. nabídka
  29 nabídky

  1. Fix issue website hacked issue (currently enter the webpage which is redirect to another website) 2. Website information need to backup and let me know where is the files. 3. fix the issue when click into individual product, product page is redirect to another website, crossover two different website. This webpage need to have individual address not crossover two websites.

  €56 / hr (Avg Bid)
  €56 / hr Průměr. nabídka
  65 nabídky

  Admin template with HTML & Bootstrap Following 4 pages 1) Dashboard with 2 graphs 2) Table and an Image 3) Login 4) Notifications

  €17 (Avg Bid)
  €17 Průměr. nabídka
  17 nabídky

  Need to develop the website. I am having 2 websites. 1 is wordpress already template has been purchased. Need to add and develop pages of the website. 2 is need to develop new website. dynamic webpage. Kindly provide the timeline for completing the projects and cost details.

  €143 (Avg Bid)
  €143 Průměr. nabídka
  32 nabídky
  Academic essay 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  Serious Academic Writer Needed for an Epidemiology essay. Criteria Samples of similar work should be provided. THE RATE IS *$0.01* PER WORD. Writer must answer some questions. Write "serious" at the ending of your proposal to show that you have read this. Please type out your bids. Any copy pasted bids will be rejected. New Freelancers with experience are welcome.

  €76 (Avg Bid)
  €76 Průměr. nabídka
  9 nabídky

  Job Description : Must have Expertise in managing sponsored (paid) campaign Ad Copy Creation – Keyword Analysis and research Maintain and Monitor keyword bids, improve Quality score. Landing Page optimization, A/B testing Budget and Account management Ad Position optimization through Ad Performance Analysis Click through Rate improvement, impression share Display Network Analysis and Graphics Ad optimization Develop extensive online advertising strategies

  €169 (Avg Bid)
  €169 Průměr. nabídka
  9 nabídky

  Covert Illustrator Design to bootstrap-vue html - Candidate must have experience in Web Application Development. - Candidate must be familiar and prior experience in VueJs framework. - Candidate must have knowledge for NodeJS.

  €113 (Avg Bid)
  €113 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  We wish to develop a stock market trading website in HTML CSS3. This is for a Mumbai based client

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Průměr. nabídka
  11 nabídky

  Preciso de 5 criativos para anúncios no Facebook, esses anúncios são para um lançamento imobiliário de um loteamento de médio-alto padrão , o anuncio deve conter as informações essenciais do loteamento e um breve texto (Copy), O anuncio tem a única intenção de converter os clientes a se cadastrarem no meu formulário ou me chamarem no WhatsApp. Busco artes minimalistas que tenham as informações e gatilhos necessários mas não sejam tão carregadas visualmente.

  €91 (Avg Bid)
  €91 Průměr. nabídka
  11 nabídky
  Copywriting 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I need someone to write the copy for my website. Someone who understands how to write in a modern, hipster, conversational, and professional tone of voice. Someone with a mind of their own and understands to be creative when writing and knowing what the market wants to hear. Hope to properly deliver a message to a target market.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Průměr. nabídka
  40 nabídky

  I've created three forms in a VB.net Project Main, Update and Create. i require them linked in with an Existing Microsoft SQL DB to be able to Search, Add and Update Data. Main Form User enters Patient ID clicks Search and results are shown in a Data Grid. Update Form User can then click a patients row in the Data Grid off the Ma...row in the Data Grid off the Main Form and it will open up the Update Form where user can update the fields. Create Form user clicks on the Add New Patient button on the Main Form and this opens the Create Form. User can then add a new entry to the DB. Require project to be able to catch and handle any errors I will provide Project Winner with the Project files and a Copy of the SQL DB to work with. Attached is a copy of the DB Schema...

  €105 (Avg Bid)
  €105 Průměr. nabídka
  20 nabídky
  Programmed Form/Landing Page 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  check out this webpage ; I need something like this

  €117 (Avg Bid)
  €117 Průměr. nabídka
  24 nabídky
  Edit portrait 6 dní left

  I have aged a photo using FaceApp but need some additional details line changing hair, removing earrings, and changing shirt. I would also be open to cost to change shirts in 4 other portraits. Trying to do a merge of individual photos for a painting. So far I’m hugely disappointed in Paint Your Life because it looks like a crop and dump of photo...changing hair, removing earrings, and changing shirt. I would also be open to cost to change shirts in 4 other portraits. Trying to do a merge of individual photos for a painting. So far I’m hugely disappointed in Paint Your Life because it looks like a crop and dump of photos. If anyone has the skill to do this naturally, I’m interested in a quote and some samples of work. I can provide a cleaner copy. That’s the...

  €53 (Avg Bid)
  €53 Průměr. nabídka
  37 nabídky

  You must be able to speak English in an understandable way. Tasks involve app conceptual designing. You will work with freelance designers. Writing copy, placing ads , email marketing. List building. Following up on Android and Apple coders, Public Relations. Social media participation. Experience in any of these fields a plus. in any of these fields is helpful. Pay will increase as you efforts produce results

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Průměr. nabídka
  8 nabídky

  We are looking for the perfect freelancer to implement the following features: Please take look a video file attached. swipe left -> item delete function(please show alert(javascript)) swipe right -> count increase(please show alert(javascript)) I must need to complete asap. Write "I am not a Robot" at the top of proposal please.

  €147 (Avg Bid)
  €147 Průměr. nabídka
  28 nabídky
  Build website + some coding 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I have a domain on Bluehost with WordPress. Now I need to create webpage itself or update a template. Description: The website is simple but with integration of a couple of features that require some coding skills. The website will be dealing with crypto, crypto wallets, NFT, emails database. An example, user will input their wallet address, then it will be compared with a transaction database of previous purchases and further logic will do NFT transfers or generate window/link to download a file. Also, there will be a checkout page taking crypto or $ as payment for NFT. I will ask for support and fix bugs for 1-3 months after release. Requirements: 1. Candidate should have coding experience working with cryptocurrency. 2. Website creation. I'm not a company, just a regula...

  €187 (Avg Bid)
  €187 Průměr. nabídka
  30 nabídky

  I would like to recreate a very similar design to the one on the attached shirt. I am looking for a similar colour scheme as well as having our logo featuring across the pattern I would like this created from scratch as its going to be used across more than one platform. I have also attached a copy of our logo that I would like to feature prominently on the design. It should be small but scattered across the design

  €46 (Avg Bid)
  €46 Průměr. nabídka
  61 nabídky

  build/Write taxi Safty Management System and Driver Handbook. I have examples for you to revise from to suit our needs, you can copy most of the content from my supplied materials/examples.

  €39 (Avg Bid)
  €39 Průměr. nabídka
  17 nabídky

  We are a digital marketing agency who is rebranding and I need someone who has experience in writing content for our new website pages. The content should be informative about our services as...per page. The pages would mainly be for our services pages. Like Logo design / branding, web design, SEO, PPC (pay per click). How we would start is you would do some research on other top agencies - and you would provide the topics or titles and subtitles that will be on the page first. And once I approve that, you would start writing the content. It must be well written, SEO friendly and copy scape checked. If things go well, we can work together on our client projects Please provide your page rate and tell me a little about your experience and feel free to share some examples of ...

  €37 (Avg Bid)
  €37 Průměr. nabídka
  25 nabídky
  Edit book cover 6 dní left

  This is a quick job to edit an existing book cover: 1. change the cover text - swopping around words and resizing 2. Update the back page text and format so txt does not go across the whole back page.. perhaps some variation in sizing to make more appealing 3. Final page size needs to be 11.360 in wide and 8.250 in height Need psd and pdf copy

  €58 (Avg Bid)
  €58 Průměr. nabídka
  10 nabídky

  We a great fast growing firm with innovative development in Administrative and Data Entry field nevertheless we do not micromanage and give our employees freedom to succeed in their roles. We are looking for a data entry to assist our firm at the front desk, our firm a multi dynastic is in need of data entry who can assist in transferring data, hard copy files, and other information into digital formats, also in excel the data entry will also assist in scheduling of emails, meetings presentation and fast attention to queries issues, the data entry will use tools like a Word processor to enter data, as well as special data entry devices to assist with typing speeds, data entry clerk will take a source document and transfer it to a digital version either as a Word file or spreadsheet ...

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Průměr. nabídka
  29 nabídky

  I've got a couple of linked servers with a table in one that updates a copy of it in another. I'm trying to update some columns and some rows specifically. Linked server table I'm trying to update: [].[ABC].[dbo].[Environmental] Table I'm trying to update values from: [NBT-Environmental].[dbo].[Environmental] Field I'm trying to update: [].[ABC].[dbo].[Environmental].[nDry_Bulk_Water_GVRD1_RunTime] Where nID = nIndustrialID = 7819920 However I keep running into this error message when I use the code below: UPDATE [].[ABC].[dbo].[Environmental] SET [].[ABC].[dbo].[Environmental].[nDry_Bulk_Water_GVRD1_RunTime] = ENV.nDry_Bulk_Water_GVRD1_RunTime FROM [].[ABC].[dbo].[Environmental] AS ED INNER JOIN

  €27 (Avg Bid)
  Zaručené
  €27
  4 příspěvky

  I want to change from Silicompressor to Light compressor in my Android app and include certain settings. It has to be done now. I will give you access to the GIT. Thank you No copy paste proposal please

  €72 (Avg Bid)
  €72 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  I am looking for someone who is going to help me with our social media channels. 1- We have Instagram, Facebook and Linkedin. 2- We would like to have 3 posts per week (Creative + copy with a few sentences). We are going to use the same content, but posting in different days. 3- The person needs to be comfortable with topics about AI, Data Science and IT. 4- You can share this job between a designer and a copywriter. It's ok using Canva following our "brand guide" 5- I will have a meeting with you to give ideas for the content planning. You can create the topics for each post from our meeting. 6- Please, send portfolio explaining what you can do and how much would be a monthly plan for that Thank you!

  €247 (Avg Bid)
  €247 Průměr. nabídka
  32 nabídky

  Hello, I need my Shopify site designed. I'm using the Dawn theme. Here is a website I'd like to mimic to give you an idea of what I am looking for. I will need the Home Page Services Page Clients Page About Me Page My Instagram account added to the bottom home page. I will supply all photos for the website. I will need product images desi...idea of what I am looking for. I will need the Home Page Services Page Clients Page About Me Page My Instagram account added to the bottom home page. I will supply all photos for the website. I will need product images designed for the coaching packages like Nicolas has: Reference: I will supply all copy/content. Thanks

  €167 (Avg Bid)
  €167 Průměr. nabídka
  79 nabídky