Copywritingpráce

Filtrovat

Moje poslední hledání
Třídit podle:
Rozpočet
pro
pro
pro
Typ
Dovednosti
Jazyky
  Stav zakázky
  25,120 copywriting zakázek nalezeno, ceny v EUR

  Pro naší společnost hledáme zkušeného copywritera, který již nějaké zkušenosti má. Nejlépe pokud zvládáš i SEO a umíš zaujmout. Potřebujeme obsah na web, jedná se 5 webových stránek. Jsme stavební společnost a potřebujeme vypracovat tyhle téma: Domů Služby O nás Portfólio - naše práce Kontaktujte nás Pokud splňuješ naše požadavky, tak na co ještě čekáš? Naše představa je v uvedeném rozpětí, ale spíše někde uprostřed, okolo 3000 CZK.

  €409 (Avg Bid)
  €409 Průměr. nabídka
  9 nabídky

  Conditions: We require and are looking for a freelacer who is able to communicate on a regular daily basis. We are looking for someone who has extensive experience in copywriting, where it is possible to document previous assignments and work. The required respondent should be able to 100% complete the set dates and form of assignment. We require 1x preliminary revision of the work and 3x total revision of the completed work. About us: We are an advertising agency together with a video and graphic studio, which focuses on medium and large companies. Form of audit and brochure: Technically describe how a particular industry works, list the subcategories that may be audited for the proper functioning of the brand or project. In individual branches and mention and incorporate

  €132 (Avg Bid)
  €132 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Poptávám zkušeného copywritera, který by chtěl spolupracovat na dlouhodobé bázi. Jednalo by se o texty týkající se sportovní psychologie, mentálního koučování, lyžování a podobné oblasti. Momentálně nemáme přesný deadline nebo práci, spíše zkoumáme trh a dle toho si vybereme ideálního kandidáta.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  Platforma e-commerce hledá osoby se znalostí češtiny, které budou psát popisy internetových obchodů ve formě otázek a odpovědí. Otázky jsou již připravené, je třeba vytvořit odpovědi (najít sám odpověď + napsat text). Zpřístupníme datové soubory, které Vám usnadní odpovědět na otázky. Dále požadujeme 2 přiložené screenshoty: hlavní stránku obchodu a nákupní košík s políčkem pro slevový kód.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Průměr. nabídka
  3 nabídky

  Hledáme člověka který perfektně ovládá český jazyk, a dokáže přepsat (přepracovat) hrubý text tak, aby výsledkem byl článek pro blog který se dobře čte. Téma blogu je interiérový design. Rozsah práce: 1-2 články měsíčně Klíčová slova: korektura, gramatika, klíčová slova a fráze, kvalitní obsah, copywriting

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Hledáme specialistu na správu PPC kampaně v Google Adwords a Seznamu a copywriting reklamních textů na Facebooku a Instagramu, který má zkušenost v oblasti stomatologie, popřípadě zdravotnictví. Odměna dohodou. Česky jazyk - rodilý mluvčí.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Průměr. nabídka
  4 nabídky

  Pro tištěný časopis o bydlení hledáme copywritera a grafika,

  €109 (Avg Bid)
  €109 Průměr. nabídka
  2 nabídky
  Copywriting Ukončeno left

  Ahoj, rad by som sa opytal, ci pracujes aj ako slovenska copywriterka. Mala by si zaujem o spolupracu? Dakujem, Pekny zvysok vecera, Peter Chodelka

  €108 (Avg Bid)
  €108 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Hledám člověka se zkušeností, který mi napíše mini ebook na dané téma ( menopauza) ve stylu 30 rad jak přežít menopauzu bez pomocí léku. Téma bude blíže vysvětleno při zadání projektu. Délka cca 30 stránek plus obrázky. Originální, plagiarism free, psané s nadhledem, tak aby to nebyla jen holá fakta.

  €28 - €230
  €28 - €230
  0 nabídky
  Ujjwala pawar 6 dní left

  I'm looking for a talented copywriter to create a piece of content with a length of 500-750 words. I have a concept in mind but no existing content to use, so this project essentially involves starting from scratch. The written p...500-750 words. I have a concept in mind but no existing content to use, so this project essentially involves starting from scratch. The written piece should be engaging, accurate, and effective in conveying the desired message. In order to achieve this, I expect the writer to be capable of doing thorough research, deliver an exemplary command of the English language, be able to apply fundamental copywriting principles, and be knowledgeable about the latest practices in the industry. If you're up to the challenge, I'd love to discuss this ...

  €59 / hr (Avg Bid)
  €59 / hr Průměr. nabídka
  17 nabídky
  Copy writer—2 6 dní left

  I'm looking for an experienced copy writer who can help me with a creative project I'm working on. I need someone who is familiar with creative writing that can take my partially-existing outline and finish it within a few hours. I'll need someone who is capable of doing SEO Copywriting, Creative Copywriting, and Technical Copywriting. If you have experience in all of these fields and have the skills necessary to complete this project quickly and efficiently, I would be grateful if you could submit a proposal. Thanks!

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Průměr. nabídka
  40 nabídky

  I'm looking for an experienced copy writer who can help me with a creative project I'm working on. I need someone who is familiar with creative writing that can take my partially-existing outline and finish it within a few hours. I'll need someone who is capable of doing SEO Copywriting, Creative Copywriting, and Technical Copywriting. If you have experience in all of these fields and have the skills necessary to complete this project quickly and efficiently, I would be grateful if you could submit a proposal. Thanks!

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Průměr. nabídka
  31 nabídky
  Write a blog and optimize 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I need someone to write some blogs that require research on statistical data. Each blog is 2-3 K words. Outline and content optimization link will be provided. 1. You will have to write based on outlines 2. You will add sources and images (screenshots) 3. Optimize the content based on a content optimization tool (we will provide a link) These topics require more research than copywriting. We need 1-2 day turnaround time. Please bid the price for a 3000-word article. Please add "YOU CAN RESEARCH" in your proposal so we know it comes from someone. If you have samples of work that you have researched to gather info, that would be a plus. For the right candidates, this will be an ongoing project.

  €191 (Avg Bid)
  €191 Průměr. nabídka
  50 nabídky
  Writing jobs 6 dní left

  I am looking for experienced writers to take on a copywriting project that requires pieces of over 5 pages in length. I am open to any writing format, and will provide specific details once the writer has been chosen. I am looking for writers with knowledge and experience in the copywriting field to create compelling pieces to fit my project needs. I am willing to pay competitively for quality work. If this sounds like the type of project that interests you, then I'd love to hear from you. Let's make great things happen!

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Průměr. nabídka
  55 nabídky

  I'm looking for a talented freelancer with a specific focus on technical writing for this project. The ideal candidate will have experience in the industry, as it is preferred. No collaboration room is necessary for this project, as all communication will be done directly through usual channels. I require someone with a strong attention to detail, excellent writt...candidate will have experience in the industry, as it is preferred. No collaboration room is necessary for this project, as all communication will be done directly through usual channels. I require someone with a strong attention to detail, excellent written English, and the ability to quickly deliver top-notch results. The technical writing skills required of the freelancer will be proofreading, copywriting, and tec...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Průměr. nabídka
  17 nabídky
  Data intery rewrite retype 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I am looking for someone to rewrite a text document into a Word document for me. The original data file is in a text document format, and I need the rewritten data in a Word document format, with the possibility of additional modifications... (Budget: ₹37500 - ₹75000 INR, Jobs: Copy Typing, Copywriting, Editing, PDF, Word)

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Průměr. nabídka
  360 nabídky
  We need writers 6 dní left

  I am looking for writers to join my team who can provide excellent copy writing services ranging from 800-1200 words in accordance with specific topics and keyword requirements. My ideal candidates should have a background in copywriting and experience in writing SEO content. I need writers who can produce high-quality, original content, and show strong attention to detail. When applying, please provide examples of your writing and include information about your experience. If accepted, you will have the opportunity to work with our team on a regular basis. You must be reliable and able to adhere to deadlines. I'm looking forward to seeing your applications.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Průměr. nabídka
  86 nabídky

  We are looking for a talented and experienced Native Creative Content Writer. As a Native Creative Content Writer, you will be responsible for creating high-quality, engaging, and creative content for our websites and blogs, with expertise in sales pitch copywriting, blog post and any good experience in keyword optimisation. The ideal candidate must have a minimum of 3 to 5 years of experience in creative content writing and must be a native English speaker. Responsibilities: Write engaging and creative content for our website and blog with a focus on converting users to buy our product. Develop and implement a content strategy that effectively communicates our product's value proposition and features to our target audience. Conduct research and create content that is relevan...

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Průměr. nabídka
  33 nabídky
  Copywriting for a Travel Website 5 dní left
  OVĚŘENÉ

  The Travel Website has to be populated in English with information in a way to attract a first time visitor. So important destination like Italy and Spain have to be written immediately

  €1735 (Avg Bid)
  €1735 Průměr. nabídka
  56 nabídky

  ...SEO content we produce. That is why we're on the lookup for professional freelance content creators to cooperate on a fixed-rate basis. If you're a creative mind who is not afraid of high work volume and want to dive deeper into the world of home improvement, we will be glad to have you as part of our freelance team. Key qualifications: Advanced English (written) - C1 The knowledge of SEO copywriting basics Proven experience in developing content for different markets Flawless literacy and writing skills Strong computer literacy Attention to detail Responsibilities: Search and process information to develop high-grade content for a knowledgeable audience Create useful and easy-to-read articles and blog posts on home improvement topics Check the uniqueness of content...

  €357 (Avg Bid)
  €357 Průměr. nabídka
  46 nabídky
  copywriting 5 dní left

  I will provide a copy writer project, write articles or content for commercial needs. Write news content with the aim of providing information New freelancer needed

  €337 (Avg Bid)
  €337 Průměr. nabídka
  129 nabídky
  display ads on google network 5 dní left
  OVĚŘENÉ

  I'm looking for someone to help me place my existing display ads on the Google network. While I already have the design of my ads, I'm looking for someone to handle all the placements, optimization and management of such ads, and ensure that I get the maximum visibility for my budget. The expected budget for this project falls between $500 and $...to help me place my existing display ads on the Google network. While I already have the design of my ads, I'm looking for someone to handle all the placements, optimization and management of such ads, and ensure that I get the maximum visibility for my budget. The expected budget for this project falls between $500 and $1000. Skills necessary for this job are search engine optimization and copywriting, besides the display a...

  €345 (Avg Bid)
  €345 Průměr. nabídka
  74 nabídky

  Copywriting job and research and email handling

  €17 (Avg Bid)
  €17 Průměr. nabídka
  26 nabídky

  Genius Copywriter We are seeking an expert marketing genius / copywriter that can help us create the perfect flow for our product. This is the current XD design we have. Please let me know if you can help - we need speed and accuracy. 
Kindly advise. I'm looking for a website copywriting genius to revamp my existing website and make it more persuasive and SEO-friendly. I require coGenius Copywriter We are seeking an expert marketing genius / copywriter that can help us create the perfect flow for our product. This is the current XD design we have. Please let me know if you can help - we need speed and accuracy. 
Kindly advise.

  €3387 (Avg Bid)
  Doporučené Neodkladné
  €3387 Průměr. nabídka
  18 nabídky

  ...110 issues with unminified Javascript and CSS files 4- Need to settle 2 pages have duplicate H1 and title tags. 5- 1 page doesn't have an h1 heading 6- 1 page doesn't have a meta description 7- 11 pages have slow load speed 8- Weekly report on every Friday 6pm Singapore time. 9- We will provide email account for all the backlink submission. Personal email for submission will be rejected. 10- Copywriting and images provided Please refer attached for my Full site audit report from Semrush. My budget is SGD200 for this job. ...

  €74 (Avg Bid)
  €74 Průměr. nabídka
  115 nabídky

  ...to help drive leads in a specific local geographic area. I'm open to any type of audience for this project. The focus should be on lead generation, and reach and results should be tracked in detail. An aptitude for creativity and a strong understanding of the Facebook advertising platform is essential. Experience in direct response/conversion-driven campaigns, campaign strategy formulation, copywriting, landing page optimization and full funnel marketing are critical. The ideal candidate has 1+ years of direct experience in creating and managing various campaigns on the Facebook Ads platform with proven results. The successful candidate should be able to analyze performance data and provide insights on how to optimize the current campaigns while developing comprehensive m...

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Průměr. nabídka
  40 nabídky
  Trophy icon Promotion Flyer 27 dní left

  Brand is Plutus Properties. Website: Podcast: Main heading points: 1. Have lots of bitcoin sitting around doing nothing 2. Put it to work for you by purchasing managed real estate 3. You can legally HODL tax free AND and earn passive income wit... Need an attractive flowchart of the following steps: 1. Plutus has investment opportunities of all shapes and sizes on our platform 2. Get a mortgage with your bitcoin (you can HODL and not pay tax) 3. Use the mortgage to get in on exciting RE investing opportunities 4. Get cashflow from the properties 5. Mortgage is paid off, rinse and repeat Copywriting can change. Any improvements are welcome. Utilize GPT-3.5/4 for grammar and copywriting improvements Color pallet is included as an attachment

  €46 (Avg Bid)
  Zaručené
  €46
  66 příspěvky
  COPYWRITING FOR WEBSITE 4 dní left
  OVĚŘENÉ

  Hi! I'm looking for a copywriter to help me rework product descriptions for my website. The products I'm selling require compelling, persuasive descriptions that will entice customers to read them and make a purchase. I have existing descriptions that need to be reworked and I need the copywriter to work within the word count limit of 100-300 words. If you have experience crafting product descriptions that are concise yet concise and engaging, I'd love to hear from you!

  €60 (Avg Bid)
  €60 Průměr. nabídka
  119 nabídky

  VIRTUAL ASSISTANT / WORDPRESS WOOCOMMERCE SITE LISTING OF PRODUCTS - LIst products we instruct you into Wordpress Woocommerce. - Write the product title as we instruct you or if you bring experience and better ideas are welcome - Write the Product descrption -Update the wordpress plugins when needed. All logins to be provided. Work is done on, Workfolio. Skills Required Copywriting Data Entry WordPress Virtual Assistant WooCommerce

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Průměr. nabídka
  69 nabídky
  copywriting 4 dní left

  I'm looking for an experienced copywriter to join our team and help us create high-quality content for our local audience. We need writing that is formal in style, and we need it as soon as possible. The content must be tailored to communicate effectively with the local audience, addressing their needs and providing them with unique, captivating content. If you are an experienced copywriter who is comfortable working quickly and flexibly, while delivering high-quality work - we want to hear from you!

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Průměr. nabídka
  75 nabídky

  I am offering my AI-powered Amazon Listing Optimization expert services to help you improve your existing listings. generates and optimizes Amazon listings in seconds. AI helps place all of the important keywords in your Amazon listing to get you ranking organically on the first page. AI Product Description Generator for eCommerce : Make your copywriting workflow faster, cheaper, better. Auto-generate hundreds of product descriptions for your online shop at once. Edit instead of writing from scratch. our ref site is : , need all features and subscription based for user, free trial offer.

  €298 (Avg Bid)
  €298 Průměr. nabídka
  13 nabídky

  ...Pankaj and I'm searching for a talented designer to help create a project that I have in mind. Specifically, I need someone who is proficient in Logo Design, Web Design and Graphic Design. I already have a specific design style that I am looking for, so it is important that my chosen designer is experienced with fulfilling such requests. Additionally, I am looking for additional services such as Copywriting, Animation and Motion Graphics. I am seeking someone who is creative and passionate about their work and will not only help bring my project vision to life, but also provide me with exceptional customer service. If you think you have the skills, experience and work ethic to make this project successful, please reach out and let me know! I am excited to get started soon a...

  €11194 (Avg Bid)
  €11194 Průměr. nabídka
  1 nabídky
  GPT4 writer needed 3 dní left
  OVĚŘENÉ

  I am looking for a talented GPT4 writer to produce copywriting for my project. I need you to use GPT4 - not 3. Must be 4. And, I need you to use the prompt that I will provide. I need a number of 1500+ word articles done. Please, let me know about your price per article and I will look at your reviews. This position does not require completion within a certain timeframe and I am flexible with the turnaround time. The tone of voice needed for this project is formal. Therefore, I am looking for someone with the refined writing skills to craft copy that is professional and accurate. Experience in copywriting and proficiency with GPT4 is preferred, as is the capacity to write content that is both engaging and interesting while still maintaining formal protocol. I am seeking...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Průměr. nabídka
  114 nabídky

  Product copywriting is an important job in the field of marketing and advertising. This job requires copywriters to be creative, think uniquely, master the fundamentals of product advertising and understand the target audience well. First, copywriters must research the product thoroughly, learn about its features, benefits, and salient features in order to create an advertising message that is compelling and persuasive. Then, the copywriter must define the goal of the advertising campaign, focusing on introducing the product to the right audience and stimulating them to buy the product. In the process of copywriting, the writer must use the right words, phrases and images to grab the attention of customers and stimulate them to learn more about the product. Finally, the c...

  €335 (Avg Bid)
  €335 Průměr. nabídka
  42 nabídky

  if any one need of work i started a new work and i gave a chance to new worker or free lancer new worker have great chance to earn best money in small work than any one insterted in my work so he/she can message on me

  €239 (Avg Bid)
  €239 Průměr. nabídka
  117 nabídky

  ...and would like the post to take the form of text + image. We will provide the pictures yourselves. THIS IS NOT PAID ADS! We need organic posts only. We are looking for help to ensure that our social media presence is optimized and increased. You're a perfect match if you can: • You work fast, and you learn even faster. If you're slow, this might not be the right job for you. • You have copywriting/marketing experience. You're able to catch peoples attention by creating outstanding titles. • You're good at keeping an eye on competitors posts, to always be one step ahead of competition. If that's you, message us! P.S. We will prioritize freelancers who have EXPERIENCE with Reddit marketing. If you do, please point it out as FIRST SENT...

  €118 (Avg Bid)
  €118 Průměr. nabídka
  42 nabídky
  findwriting 3 dní left

  I'm looking to hire a copywriter to help me with an existing document. The document is estimated to be between 500-1000 words and I'm looking for someone to edit it. I need someone with a mastery of the English language who is able to create engaging, inspiring content that attracts readers and drives attention to the project. Preference will be given to those with prior experience in copywriting, editing and/or research.

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Průměr. nabídka
  74 nabídky
  Freelance Force 10 dní left
  OVĚŘENÉ

  I’m looking for a talented freelance copywriter with the right skill set to complete the project I have in mind within the given timeframe of 2-3 days. With the right mix of creativity, attention to detail and technical know-how, you will be able to provide high-quality copy with the right message and pitch. In particular, I’m looking for someone who is experienced in SEO copywriting. As you work, it’s important that you keep an eye out for commonly used phrases and keywords in order to strengthen the SEO effectiveness of your writing. With the help of your expertise and an understanding of my target audience, I’m confident that you will be able to write compelling content that will help me capture potential customers and elevate my brand’s awareness. I...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Průměr. nabídka
  31 nabídky

  My project is for a content writer for an exciting gigolo website. I need someone with experience in writing content related to this industry that can create more than 7 pieces of content for me. This will include copywriting, technical writing, and general writing related to the gigolo website. The content writer that I hire must have excellent communication, writing, and research skills, as well as the ability to tackle complex topics in a creative manner. I'm looking for an individual who is an excellent problem solver and is capable of performing independent research as needed. Additionally, they must understand the importance of meeting deadlines and providing timely work. If you believe you can meet my requirements and deliver quality content, then I'd love to hear...

  €235 (Avg Bid)
  €235 Průměr. nabídka
  38 nabídky

  ...satisfactory performance is met. You will work with our existing team closely to provide high quality deliverables for our clients. Must be experienced with On-page optimization, content copywriting, blog writing, topic generation, and Ad copies generation. Must be familiar with SEO tools such as Ahrefs, and SEMrush. Responsibilities: -Work closely with our SEO lead strategist to ensure objectives are met and deliverables are received in a timely manner -Research and prepare engaging On-Page recommendations (title tags, meta descriptions, heading tags) according to our keyword research data -Prepare content copywriting & rewrites for our clients’ websites. Able to utilize tools like Frase/SurferSEO to ensure content is optimized for search engines -Prepare re...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Průměr. nabídka
  68 nabídky
  writing122 2 dní left

  I am looking for an experienced copywriter to help with a writing project. Specifically, I need someone to write 500-1000 words of content for me. No additional editing or proofreading services are required. This project will require someone who understands copywriting and is confident in their writing skills. It should be engaging, creative, and well written. Further, the content should be free of errors and clearly demonstrate an understanding of grammar and punctuation. If you have experience in copywriting and think you can provide quality content within the given parameters, then I encourage you to apply. I am looking forward to seeing the work you can do.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Průměr. nabídka
  163 nabídky

  SEO Marketing Manager Quick Question, What is 1+5=? Responsibilities: Research of New Keywords Campaign Buildout Outline reviews Structure Headings Keywords Internal and external links Copywriting - Proofread blogs Typos Word count Come up with images ideas for blogs Upload blogs Weekly audit for uploads Meta descriptions SEO title Description: Responsible for the partial management of SEO strategies. You will be working with our existing team on all tasks. You will be working side by side with our marketing director. We are respectful of peoples time. We pay on time and we provide opportunities for learning and growth. Do not apply for this position if you are an individual who is: Late to meetings Has slow internet Turns in work late Takes long to respon...

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Průměr. nabídka
  76 nabídky
  Copywritter 2 dní left
  OVĚŘENÉ

  POSITION OVERVIEW This is a long-term role for a thoughtful, detail-oriented Social Media Specialist/Copywriter for Meet to Marry Get Unstuck in Love. We are looking for someone that can execute and expand on our monthly social media strategy by writing emails and creating social media posts to retarget ...elements mentioned above. From time to time assist and/or moderate for launch webinars and Facebook Live dropping links and answering questions. REQUIRED SKILLS AND OTHER CRITERIA: Canva graphics software (Bonus) Keap/ Infusionsoft CRM (Bonus) ClickUp (or similar) Project Management Software Strong demonstrated capability in producing social media strategies for high-end services. Marketing copywriting, and graphics capability with demonstrated a track record of generating a...

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Průměr. nabídka
  5 nabídky

  We are hiring writers who will complete all of our regular writing tasks. Most of them are copywriting and article writing. Only place bid if you are experienced and expert enough and work for a long term basis. This project is only for English Native Speakers. Thanks.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Průměr. nabídka
  35 nabídky
  Writing writer 2 dní left

  Hi, my name is [Client Name] and I am looking for a skilled copywriter to assist me with a project. The project requires a copywriting specialist with a great eye for detail and excellent writing skills. I am looking for an experienced copywriter that understands the importance of delivering high quality work and can work within the parameters of my project. The specific type of writing I am looking for is copywriting. Regarding the timeline, I am open to any timeframe. Each piece of writing should be at least 500 words. The work should be unique, creative and meet all guidelines outlined. If you think you have what it takes to handle this task, please get in touch. If you have any further questions, please don't hesitate to contact me. I look forward to hearing from...

  €327 (Avg Bid)
  €327 Průměr. nabídka
  107 nabídky
  Trophy icon Canva Website/PDF 2 dní left

  Check out this EASY & FUN Project for a Talented Designer & Copywriter! I am looking for help creating a simple, clean website and PDF design using Canva to promote a Team Building Exercise at a BEAUTIFUL location. This is an opportunity to show off your layout design and copywriting skills! I will provide all of the photos. If you are detail-oriented, energetic and enjoy turning ideas into something AWESOME, let's work together! If this project is a success AND the designer is FUN to work with, I would like to repeat this project for several other events/initiatives, including laptop sticker design, sales funnel for my coaching business, journal design and more!

  €46 (Avg Bid)
  Zaručené
  €46
  71 příspěvky
  Social Media Marketing Analyst 2 dní left
  OVĚŘENÉ

  ...Twitter, YouTube, etc. Maintain a cohesive strategy across all platforms to increase our brand awareness Develop and manage the Social Media and Marketing Initiative Calendars reviewing for effectiveness and redundancy to maximize audience resonance Plan schedule and manage milestones to ensure posts and other activities are completed on time Provide support in reviewing team or peers work, copywriting and/or editing, or drafting and finalization of products based on collaboration with SME, peers, leadership, and team members Coordinate design and production of marketing, brand identity, and sales collateral (i.e., both virtual and tangible assets) including coordinating with team members (e.g.: graphic designer) regarding layout, images, etc. Finalize, publish, and ensure final ...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Průměr. nabídka
  20 nabídky
  Copywriting Job 2 dní left
  OVĚŘENÉ

  ...well-researched information to target my desired audience and have a wide reach. The reports should include informaiton that can be easily distributed through various channels, such as media and the Internet. My goal is to use these reports to increase the visibility of my business in order to create better engagement and connections with customers. If you are familiar with research reports, copywriting, press releases, and other marketing tools, then this project may be for you....

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Průměr. nabídka
  108 nabídky

  Discription Looking for a native-level English writer to take six (6) existing resumes for a construction attorney and combine them into one (1) master resume that combines the BEST of the 6 existing resumes. Will provide the existing 6 resumes. I want the one master resume/document to be a piece that establishes expertise and authority for the construction attorney.

  €456 (Avg Bid)
  €456 Průměr. nabídka
  65 nabídky

  Nejlepší články z komunity copywriting