Create web page footerpráce

Filtrovat

Moje poslední hledání
Třídit podle:
Rozpočet
pro
pro
pro
Typ
Dovednosti
Jazyky
  Stav zakázky
  568,305 create web page footer zakázek nalezeno, ceny v EUR
  One Page Web Ukončeno left

  Dobrý den, poptávám vytvoření jednostránkového webu, který bude sloužit jako osobní webová prezentace. Moje představa: Jednoduchost a čistota Jednostránka Na úvodu foto v jedné části, v druhé text (představení) Níže text (skills) Reference 5x - logo firmy, osoba, pozice, text reference Kontakt Nechám si doporučit vhodné řešení. Předem děkuji za nabídku. S pozdravem, David

  €136 (Avg Bid)
  €136 Průměr. nabídka
  11 nabídky

  Hi , I have existing website, but i like to add just one page additional for astrology. In that page i need to show the current planet positions (live) and should be able to get the position of planet by setting up the particular date and time and location. Any one with prior experience in developing the astrology based website/application is preferred. Similar to this (open this link) :

  €86 (Avg Bid)
  €86 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  landing page for product in arabic

  €35 (Avg Bid)
  €35 Průměr. nabídka
  15 nabídky

  Page Optimizer Pro Expert NO GENERALIST!!!

  SEO
  €68 (Avg Bid)
  €68 Průměr. nabídka
  13 nabídky

  Create a high-definition PSD template based on a predefined design and encode it into HTML and CSS. REQUEST A VALID CODE!

  €41 (Avg Bid)
  €41 Průměr. nabídka
  29 nabídky

  Dobrý den, sháním někoho, kdo mi zpracuje logo podle vizitky, kterou používám a také vytvoří návrh na jednoduchou grafiku pro mé posty na fb, abych do nich mohla doplňovat jednotlivá hesla, příklady správného použití slov a gramatiky apod., zkrátka si je obměňovat dle potřeby. Také uvítám návrh obrázku v hlavičce fb fan page (úvodní a profilový obrázek). Nebudu se zlobit ani za případnou radu jak na fb fan page :-) Projekt: Jazyková polepšovna. ()

  €28 (Avg Bid)
  €28 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  SEM, SEO, display ad...etc

  €134 (Avg Bid)
  €134 Průměr. nabídka
  47 nabídky
  Create a Video Ukončeno left

  Hledáme videomakera, který by vytvořil krátkou videoprezentaci studentského spolku. Video by mělo trvat maximálně 60 sekund, na jeho výrobu spěcháme. Jedná se o video bez mluveného komentáře, pouze textové efekty dokreslující zmíněné informace. Celkově má video být informativní charakter (i design by měl připomínat infografiku) a hlavním cílem videa je nábor nových členů.

  €190 (Avg Bid)
  €190 Průměr. nabídka
  4 nabídky
  Create a Video Ukončeno left

  Editting numerous go pro vids.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Průměr. nabídka
  16 nabídky

  web stranky pro Leikadesign, jedná se o designové podlahy a obrazy. Mám hosting, napojený wordpress, vybranou šablonu, po schválení, zda je dobrá, mohu zakoupit. Nejedná se o eshop

  €122 (Avg Bid)
  €122 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  Mám návaznou práci k našemu předchozímu projektuCreate banner for e-shop'

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Mám návaznou práci k našemu předchozímu projektuLogo for my company + web page background'

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Project for akshay for creating a custom wp plugin

  PHP
  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Průměr. nabídka
  3 nabídky

  Mám práci navazující na náš dřívější projekt 'Create User Registration/Login web with Map and Categories'

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Chceme rozšířit naší marketingovou kampaň o buzz marketing(page off marketing). Měl by pomoci získat dobrou pověst značky a obecné povědomí o ní.

  €574 (Avg Bid)
  €574 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  create image/picture that we can use for our wordpress website - provide image based on our industry

  €104 (Avg Bid)
  €104 Průměr. nabídka
  34 nabídky

  Create 5 Press Articles and Get it Published a Top Online Article/Magazine

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Průměr. nabídka
  16 nabídky

  Admin template with HTML & Bootstrap Following 4 pages 1) Dashboard with 2 graphs 2) Table and an Image 3) Login 4) Notifications

  €19 (Avg Bid)
  €19 Průměr. nabídka
  13 nabídky

  I have a wordpress page whose flow needs to be corrected and add two wufoo forms in the page as well. I need some one who can fix that in couple of hrs.

  €83 (Avg Bid)
  €83 Průměr. nabídka
  14 nabídky

  Hi, I would like to bring my website to the 1st page on Google. If you can help me with this please contact me

  €97 (Avg Bid)
  €97 Průměr. nabídka
  52 nabídky

  1. The Design of the contact form is not great 2. The font sizes and line distances on the footer are not uniform enough 3. I would like the newsletter to include "Sign up to get updates about our app:" so i know that those people want to get updates .. 4. The layout looks great on desktop but not good enough on mobile devices. It needs to be optimized for mobile phones and other mobile devices

  €45 (Avg Bid)
  €45 Průměr. nabídka
  32 nabídky
  create a android app 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I have an android app . Already android app is created but that system got crashed . So i want to rebuild it. All services is being already created.

  €135 (Avg Bid)
  €135 Průměr. nabídka
  12 nabídky

  Hi, I would like to bring my website to the 1st page on Google. Can you help me with that?

  €44 (Avg Bid)
  €44 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  I need you to create a windows based software to mine TRX daily.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Průměr. nabídka
  3 nabídky

  We have already ...a logo and we would like a web developer to design a single page landing page around the design. We are looking to be creative, and want our website to be "magical". The little details are very important. Please see this link as a source of inspiration, as we really like this "look and feel". I am attaching our primary logo that we want the site to be designed around. We are happy to work with the designer of the website if they can also build the site as a separate project. This contest is just for the design of the site. Some extra context: The name of our company is "CloudMage" - We are a cloud consulting company offering professional services to enterprise customers, primarily focused on Amazon Web Serv...

  €177 (Avg Bid)
  Zaručené Zapečetěný Top soutěž
  €177
  1 příspěvky

  We purchased an OpenCart Theme which is based on the Odesk Theme Options extension module. You are not requested to edit anything, only tell us which files to edit, in order to change our shop's frontpage's header (including popup menu) and footer. You must be very experienced with OpenCart and PHP. You have to work remotely on my computer via Team Viewer. Except Team Viewer's password, no other password (hosting, ftp, database, admin etc) will be provided to you. When there is a need to type in any password, I will type in myself.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  chatbot with go language site WordPress -> reference page: Strict delivery!!!

  €124 (Avg Bid)
  €124 Průměr. nabídka
  10 nabídky

  Angular developer to design the home page.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Průměr. nabídka
  16 nabídky

  Make masonry layout of the current wordpress theme.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Create an API in C# which can extract ID cards from A4 Document scans. The API can only use opensource libraries, and cannot depend on software installed on a PC. i.e. it must be able to run inside of a container.

  €110 (Avg Bid)
  €110 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  - Need to connect to products - Need to create a new template

  €128 (Avg Bid)
  €128 Průměr. nabídka
  40 nabídky

  I have a small tutoring business which has been giving good results with 5 star google and facebook reviews. I have a wordpress website designed in 2018. Update my website so it is on 1st page of Google within one month and then maintain it for rest of 12 months to receive $50 every month. 1. I need someone to update all achievements in my website which already exists in my facebook page ( I update facebook page regularly). Some extra update will be needed as per new changes as well. My existing website also needs updating with NSW education website which had minor changes and my website will need minor changes as well. 2. I also want all answers to my worksheet to be on my website so that parents can access answers to all my worksheet. ( I have all answers in word,...

  €118 (Avg Bid)
  €118 Průměr. nabídka
  30 nabídky

  wordpress landing page add content, add section, redesign ,make landing page more conversion and professinal

  €150 (Avg Bid)
  €150 Průměr. nabídka
  104 nabídky

  I would like to eventually move my current website onto Wordpress. I have been advised to start off by setting up a Wordpress landing page. So I would like someone to help me with that please. I have set up an account on BigScoots and Wordpress so believe I am ready to start.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Průměr. nabídka
  68 nabídky

  I need someone who can take an existing vertical legend for three different metric legends and turn them into imperical values and make it horizontal. Please chat for details.

  €61 (Avg Bid)
  €61 Průměr. nabídka
  5 nabídky
  Trophy icon Create business logo 2 dní left

  Starting from complete scratch I am looking for a logo design for my Credit Repair business. Kind of basic but subtle. Professional very dope vibes! The name of my business is Wealthy Legends. Black and Gold colors incorporated.

  €62 (Avg Bid)
  €62
  147 příspěvky

  I want to use coinpayments to send-receive payment, I would like you to create an API that hosts on my server. When my client wants to make a payment my app will send a request to this API and this API should return the address for this client when payment is done it will automatically send a request to update in my app that this payment has been made. When my app API sends a request to this API, it will send the address and amount then this API has to perform sending coins. This API is for USDT TRC20 only, no need for other coins at this moment.

  €478 (Avg Bid)
  €478 Průměr. nabídka
  8 nabídky
  Programmed Form/Landing Page 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  check out this webpage ; I need something like this

  €117 (Avg Bid)
  €117 Průměr. nabídka
  25 nabídky
  Create a Design 6 dní left

  i want to get catalogue to be designed

  €60 (Avg Bid)
  €60 Průměr. nabídka
  17 nabídky

  create high quality backlink-need high quality backlink only for seo , 1. please explain how your backlink is high quality 2. how will we see the link is indexed by google and increased our seo score

  €90 (Avg Bid)
  €90 Průměr. nabídka
  66 nabídky

  Need a wikipedia page published.

  €102 (Avg Bid)
  €102 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  I need a website to be able to sell my services

  €155 (Avg Bid)
  €155 Průměr. nabídka
  42 nabídky
  Create a Design 6 dní left

  I need a poster designed, I have most of the items on it. Just need the font and background. Budget is $40 AUD

  €35 (Avg Bid)
  €35 Průměr. nabídka
  40 nabídky

  I want to update the sales page. I don't want the text changed, just the graphics to a more modern format. I want to be able to edit it myself as needed at later dates .

  €377 (Avg Bid)
  €377 Průměr. nabídka
  47 nabídky
  work on styling of page 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  i have conflicts in my styling which i need fixed i am not after someone to do this and get back to me i am after someoby to hop on zoom and talk me through the conflicts as im losing alot of time not being able to do things again, i am not looking for somebody to do this and get back to me later Know how to use CSS/HTML/HANDLEBARS

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Průměr. nabídka
  26 nabídky

  Erc 721 smart contract with following functions : - minting - whitelist sale - public sale possible public sale no2 - nft on stored on blockchain not on ipfs - minting for founder and for airdrop ( specific number of nft) - ability to trade nft on website - connection with a...possible wallets integration not only metamask - royalty fee for each transaction including transfer ( trade) - ability to trade different number of nft to different number ( expl i will give you 2 nfs for 1 of yours)( exhange) - random mint, ( not one after another) i will provide similar contracts to have references - all you need is to pu it in one contract and integrate with my website to create mint button and launch on live net. Please keep in Budget lines. and deadline deadline is 3 days from ...

  €258 (Avg Bid)
  €258 Průměr. nabídka
  13 nabídky

  Website that create a website with a cool design. This website needs to be really fast. When people join the website, a pop out appears saying "website generator for free"

  €2481 (Avg Bid)
  €2481 Průměr. nabídka
  60 nabídky

  Hi, I need someone who can customize one page of my wordpress website. And I've noticed images not showing on shop page. Yesterday was ok. I urgently need expert to customize and fix this bug.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Průměr. nabídka
  42 nabídky
  Trophy icon Create me a flyer 2 dní left

  I have included a mock up content flyer attachment , with my photo to replace the lady in the photo, and my logo is attached for the color scheme that i am interested in. This is what I want the flyer the say Credit Ingredients Vs Calories put Lifestyle so it will read Lifestyle Unlimited Instagram icon everything else will be the same

  €9 (Avg Bid)
  Zaručené
  €9
  11 příspěvky