French copy paste translationpráce

Filtrovat

Moje poslední hledání
Třídit podle:
Rozpočet
pro
pro
pro
Typ
Dovednosti
Jazyky
  Stav zakázky
  310,220 french copy paste translation zakázek nalezeno, ceny v EUR

  (English follows the Czech text) Pro asistenční službu hledáme externího lektora - školitele. Předmětem dodávky je zajištění krátkých "standup" treninků pro operátory call centra na témata jako je komunikace, stres, pozitivní vedení hovoru apod v POLŠTINĚ. Dodávka spočív&...

  €19 - €21 / hr
  Místní
  €19 - €21 / hr
  0 nabídky

  Poptávám kvalitní překlad článku z AJ do ČJ, nemusí se jednat o doslovný překlad. Quality translation of the article from English to Czech, it doesn´t have to be a literal translation.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Průměr. nabídka
  28 nabídky

  Dobrý den Desource Translation, všimla jsem si vašeho profilu a rád/a bych vám nabídl/a svůj projekt. Podrobnosti můžeme probrat na chatu. Pěkný den eště jednou, rád mohu pracovat jak se domluvíme, pracuji z domova s možností kdykoli mít přístup k internetu. Děkuji za odezvu.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Hledám někoho, kdo mi přeloží 3 strany dokumentace XML k účetnímu systému Abra do EN. Termín do pondělí 14.8.2017

  €158 (Avg Bid)
  €158 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Hledám někoho, kdo mi přeloží 3 strany dokumentace XML k účetnímu systému Abra do EN. Termín do pondělí 14.8.2017

  €34 (Avg Bid)
  €34 Průměr. nabídka
  26 nabídky
  Do some data entry Ukončeno left

  Zkopírovat informace z webových stránek Copy and paste

  €94 (Avg Bid)
  €94 Průměr. nabídka
  5 nabídky
  COPY A SLOT GAME Ukončeno left

  I WANT TO COPY THE SLOT GAME Lucky Lady's Charm AND POUT MY GRAFFICS AND MAKE IT AS AN OFFLINE GAME THAT WILL WORK WITH A SERVER

  €1265 (Avg Bid)
  €1265 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  Mám průběžnou práci vztahující se k dřívějšímu projektuCOPY AND PASTE FROM ONE WEBSITE TO ANOTHER,PLUS PICS ADDING'

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky

  I need a short text translated, rather asap

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Průměr. nabídka
  9 nabídky
  english to croatian translation 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  hello we need this translation within 16 hours from now translation from english to croatian language

  €14 (Avg Bid)
  €14 Průměr. nabídka
  7 nabídky

  Translate 12 000 words about contemporary ART from ENGLISH TO FRENCH To be manually translated from English to FRENCH (do NOT use automatic translators !)

  €138 (Avg Bid)
  €138 Průměr. nabídka
  16 nabídky

  Nees 200 contacts from word doc seperated and organized in excel by First Name, Last Name Company, Email and Phone Number

  €19 (Avg Bid)
  €19 Průměr. nabídka
  37 nabídky

  I need a translation from english to bengali .. very urgent.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  Hi Workers9 Translation, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky

  300 pages Contents will be type on Notepad simply.

  €89 (Avg Bid)
  €89 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Hi burgawy, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat. I basically want you to translate english videos to arabic & put the translation onto the video! are you able to do that? i will pay per project

  €32 (Avg Bid)
  €32 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  REPLY WITH: Any completed projects that utilize any similar features to what I need. NOT A COPY PASTE LIST OF SITES/LINKS. ONLY THINGS THAT ARE DIRECTLY RELATED TO THE REQUIREMENTS OF THE JOB. I DO NOT MEAN TO OVER DO IT WITH CAPS, BUT IT SEEMS THAT THERE IS AN INORDINATE NUMBER OF PEOPLE WHO CLAIM TO BE EXPERTS IN VARIOUS TECH FIELDS AND YET CAN NOT READ. THIS IS A DETAILED PROJECT. DO YOU THINK...

  €1195 (Avg Bid)
  €1195 Průměr. nabídka
  24 nabídky

  translation of a tax document required from Russian to English. please apply only if you have experience with financial translation

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Průměr. nabídka
  7 nabídky

  We are looking for someone to check the translation key wording from our app from English to Portuguese via the Crowdin platform and correct any errors. The wording has already been translated but we need someone to double check it and correct any mistakes. Around 10,000 words total.

  €109 (Avg Bid)
  €109 Průměr. nabídka
  36 nabídky

  Hi, we are looking for a native translator to make a translation from Translation English to Spanish 129 words. Please confirm your availability as soon as possible. Thank you!

  €51 (Avg Bid)
  €51 Průměr. nabídka
  37 nabídky

  Translation of landing pages, texts, headings. Always in touch, if you have any questions. We look forward to collaborating!

  €73 (Avg Bid)
  €73 Průměr. nabídka
  14 nabídky

  Translation of social media posting from Hungarian into English - the files are immediately available. The files are approx. 11,000 words each, and we would ask each translator to complete their file(s) until Monday, 26 September at noon. Budget: 0.02 USD per source Hungarian word

  €300 (Avg Bid)
  €300 Průměr. nabídka
  8 nabídky

  Saludos soy de Ecuador, Manejo el Idioma Español ya que soy nativo de esta lengua, cualquier interes hacermelo saber para poder trabajar en base a esto.

  €227 (Avg Bid)
  €227 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  I need you to prepare a login form code for adding to WordPress Website Header such that user gets Logged In into Boxbilling. WordPress is installed at [pro zobrazení URL se přihlaste] and Boxbilling at [pro zobrazení URL se přihlaste] Kindly note that I will not provide you with login details of either WordPress or Boxbilling at Webreach website. You must have your own Domain Name ...

  €13 (Avg Bid)
  €13 Průměr. nabídka
  2 nabídky
  09202019 - Dinka (Bor Dialect) 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  We would like to translate a 1200-word file from English into Dinki (Bor). All applicants must be native speakers of Dinki (Bor) and must possess a strong command of English and verifiable proof of translation expertise in the language pair. Budget: $30.00 USD, a great review and future consideration for projects in the language pair. Turnaround: Immediate.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Průměr. nabídka
  9 nabídky
  Translator 6 dní left

  I have a small eCommerce website and need to be translated to multi languages. I'm looking for a translator who can translate from English to Italian or Spanish, German, Ukrainian, Romanian, French, Swedish, Turkish, Portuguese. The amount of text is 50 pages. Each page contains up to 20~30 sentence.

  €297 (Avg Bid)
  €297 Průměr. nabídka
  43 nabídky

  Hi I have a few websites that need to get texts copie and pasted. I have all the texts prepared. The task is simple and repetitive. I will pay $0.08 per each post. Each post takes me less than a minute. Lets make this project 50 posts for $10. I need it to be done manually. Please apply and lets discuss details. Thanks.

  €323 (Avg Bid)
  €323 Průměr. nabídka
  52 nabídky

  I need a professional bilingual translator to translate 5 Web pages from English to Italian. The web pages are already online, total number of words: 650 Once finished you can provide word document and I will take care to upgrade the website Job must be done within 24 Hours

  €35 (Avg Bid)
  €35 Průměr. nabídka
  25 nabídky
  copy paste job 6 dní left

  we are a company in social media we have a big reach and looking writer /copy paster

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Průměr. nabídka
  55 nabídky

  Looking for a translator, English to one of the languages below: Slovak / Romanian / Hungarian / German Texts of a lenght about 1200-1600 words with a health&wellness products reviews. Students are very welcomed! Longer cooperation is possible.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Průměr. nabídka
  4 nabídky

  I have 43 minutes of audio file in Greek needs to be translated to English TAT: 12th September 10 AM EST

  €81 (Avg Bid)
  €81 Průměr. nabídka
  10 nabídky

  We are looking for experienced and skilled native translators with 1+ year experience. Currently seeking translations from English into - German - French - Russian - Romanian - Polish We are looking for long term translators to translate about 1 blog per week. We are looking for a long term translator to become part of our team. looking forward to hearing from you!

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Průměr. nabídka
  15 nabídky

  The assignment is to translate English text of 408 words into Spanish. General non-technical translation.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Průměr. nabídka
  30 nabídky

  Translate 2 technical sheets from English to Brazilian Portugues. Deadline by October 5th. [pro zobrazení URL se přihlaste]

  €284 (Avg Bid)
  €284 Průměr. nabídka
  20 nabídky

  Hi, We are looking for English to Polish translators to help with the translation of various content ( like a website, software, blog posts as well as other content). We are evaluating everyone so get back to us with your best quote. We will award 3 freelancers. Thank you!

  €34 (Avg Bid)
  €34 Průměr. nabídka
  7 nabídky

  We need 6 sentences to be translated. We offer 10 euros.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Průměr. nabídka
  24 nabídky

  Hello, i need some videos in French and Arabic to build an YouTube presence for my website contact for more info

  €140 (Avg Bid)
  €140 Průměr. nabídka
  17 nabídky

  Can you provide professional Italian translations? The online shop need a person for translation product description from English into Italian. Examples of texts for translation can be found below.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Průměr. nabídka
  17 nabídky

  We have a startup based in France and in Spain. We need your help to follow up on the expenses, invoices and some bank reconciliation. If you have some skills in budget preparation, that will be awesome ! Thank you. PS French is required, Spanish would be a plus.

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Průměr. nabídka
  13 nabídky
  Trophy icon I need a logo design 6 dní left

  I need a logo designed. I need a logo designed for a food products brand. The brand name is “Salalah Fresh”. The company is based in Oman so arabic might be used. Salalah is a coastal town with palm trees famous for good weather. Products that the company manufactures and sells are tomato paste, and others. The brand name (logo) will appear in sachets or packagings for our company p...

  €36 (Avg Bid)
  €36
  52 příspěvky

  Gallon Group is Kiev based diesel and petroleum trading and logistics company. We would like to translate 25 page business plan from Russian to English. Target audience - external investors. We are looking for a freelancer / agency who are experienced in Russian - English business translation and ideally with basic understanding of industry terminology.

  €199 (Avg Bid)
  €199 Průměr. nabídka
  12 nabídky

  I sell cellphones, accessories, repair phones and tablet in Canada. I am looking for a professional company to create social media accounts, design promotions, post daily on social Media for my current two locations. one of my locations advertisement should me in French and the other one in English. Since its only been a month that i have opened two locations and i need to bring in traffic. ...

  €106 (Avg Bid)
  €106 Průměr. nabídka
  40 nabídky

  PROJECT DESCRIPTION There is an existing mobile app written in UNITY 3D. The project only includes user interface changes. Apk of existing code: [pro zobrazení URL se přihlaste] Example objects and material : [pro zobrazení URL se přihlaste] [pro zobrazení URL se přihlaste] [pro zobrazení URL se přihlaste] [pro zobrazení URL se přihlaste] Following features are...

  €73 (Avg Bid)
  €73 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  PROJECT DESCRIPTION There is an existing mobile app written in UNITY 3D. The project only includes user interface changes. Apk of existing code: [pro zobrazení URL se přihlaste] Example objects and material : [pro zobrazení URL se přihlaste] [pro zobrazení URL se přihlaste] [pro zobrazení URL se přihlaste] [pro zobrazení URL se přihlaste] Following features are...

  €23 (Avg Bid)
  €23 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  We are looking for an experienced English to Arabic translator who is well-versed in translating official / administrative documents for the translation of a simple letter text. This is very important. We need this text quite urgently (within a few hours form posting), but it is only 200 words. This should be a relatively quick job but will be followed by lots more work of various kinds. We are re...

  €57 (Avg Bid)
  €57 Průměr. nabídka
  21 nabídky
  Translation Short Text 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I'm searching Freelancer who can translate a short text with under 200 words from English to Chinese English to Russian WITHOUT MISTAKES!!!!!!

  €13 (Avg Bid)
  €13 Průměr. nabídka
  37 nabídky

  I need someone to copy information from some websites.

  €87 (Avg Bid)
  €87 Průměr. nabídka
  27 nabídky

  We need a translation for 2 german sentences into english, spanish, french and italian language and 1 english sentence into italian, french and spanish language.

  €698 (Avg Bid)
  €698 Průměr. nabídka
  10 nabídky