Logo designpráce

Filtrovat

Moje poslední hledání
Třídit podle:
Rozpočet
pro
pro
pro
Typ
Dovednosti
Jazyky
  Stav zakázky
  561,823 logo design zakázek nalezeno, ceny v EUR

  We are looking for a designer who can make some branding and packaging application for wine brands . We will give you design specifications. We would need a branding development and the application of those formats FULL DESIGNED READY-TO-PRINT whith our print templates. FORMAT 1 FORMAT 2 FORMAT 3: FORMAT 4

  €89 (Avg Bid)
  €89 Průměr. nabídka
  49 nabídky

  Potřebuji vytvořit design a zpracovat dokumentaci, kterou mám pro obchodní styk s partnery a další přílohy k smlouvám. Jedná se cca o 45listů. Poskytnu logo společnosti a barevnou paletu podle které by se měl inspirovat design dokumentace tak, aby i ostatní prvky byly propojené - na Vás by bylo vymyslet decentní design a s použitím mého loga a barevné palety zpracovat dokumentaci tak, aby působila decentně a cílovou skupinou jsou bonitnější klienti s významným kapitálm. Cílem je tedy decentní, unikátní a originální design, který působí "rich". :)

  €14 (Avg Bid)
  €14 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  Grafické zpracování smluvní dokumentace - cca 25 stran. Dodám logo firmy + design ostatních provedení loga a barevnou paletu - podle toho bych rád sjednotil zmíněnou dokumentaci tak, aby působila jednotně a měla charakter mojí společnosti.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  Jsem zakladatelem nově vznikajícího privátního investičního fondu. Pro moji novou společnost potřebuji vytvořit design/podobu brandu a prezentace navenek. Primární potřeba je specifikace barevné palety, tvorba loga a vhodného fondu pro název společnosti + sloganu pod ním. Jednoduše potřebuji designera, který mi pomůže vytvořit tvář společnosti pro online i offline komunikaci, materiály atd. V případě schopností uchazeče rád rozšířím spolupráci na samotný webdesign, pokud bude na požadované úrovni.

  €68 (Avg Bid)
  €68 Průměr. nabídka
  18 nabídky

  Zdravím , potřeboval bych vytvořit jednoduchý web firmu. Web bude na redakčním systému wordpress. Webové stranky musí mít zelený design jelikož i logo je zelene. V příloze zasílám texty na web a logo. Translation: Hi, I need to create a simple web business. The website will be on the WordPress content management system. The website must have a green design as the logo is also green. In the attachment I send texts to the website and logo.

  €155 (Avg Bid)
  €155 Průměr. nabídka
  7 nabídky

  Ahoj, jmenujeme se NYBE garage a rozjíždíme nové centrum autoslužeb, pro které hledáme líbivé logo, korporátní design a potřebujeme také vytvořit jednoduchý web, FB a Instagram, aby se o nás zákazníci dozvěděli ? Logo by mělo být v duchu old school/ retro/ graffitti a hlavní služby?, které poskytujeme jsou: auto/ pneu servis, ruční mytí a detailing centrum.

  €787 (Avg Bid)
  €787 Průměr. nabídka
  12 nabídky

  Jedna se predevsim o portfolio fotografa s moznosti seznamit se se zluzbami a objednat foceni. Je treba vytvorit responsivni design (mobile: portrait/landscape; tablet: portrait/landscape; browser). Duraz na vice zamereni (3): Svatby, Portrety, Moda. Sekce: Domovska stranka, landing page, galerie, blog, cenik, kontakt, kalendar pro rezervace. Logo jiz existuje, avsak neni nikterak prilis stylizovane, tudiz ruce kreativite nesvazuje. Freelancers in Czech Republic only.

  €461 (Avg Bid)
  €461 Průměr. nabídka
  22 nabídky

  Origami inspired product and logo

  €847 (Avg Bid)
  €847 Průměr. nabídka
  41 nabídky

  Logo Design - SB

  €21 (Avg Bid)
  €21 Průměr. nabídka
  1 nabídky
  Trophy icon Vytvořte mi logo k novému brandu Ukončeno left

  Hello, I need to design a logo for my new emerging brand, including an inverse variant. The name of the company is: "Evenťačka" It is about a single female person / group of independent professionals and artists that are producing tailored made highly creative events. It is not an emerging event agency producing "event products" My company is looking for a 100% match and understanding with the client that is percieved as a co-creator of the event. The main focus of the brand is to reduce waste from events and to use and work gently with materials and props. "Eventačka" offers 3 services: - Tailor made events for business partners, employees, or the public. (Family, Kids or sports day, Corporate events, Employee parties, Christmas parties, Op...

  €67 (Avg Bid)
  Zaručené
  €67
  64 příspěvky
  I need Logo Design Ukončeno left

  i need a pro graphic designer for logo

  €288 (Avg Bid)
  €288 Průměr. nabídka
  54 nabídky

  ...konzultantskou firmu. Design bude aplikován na sportovní potřeby od českého výrobce LUSTi. Podmínky designu od výrobce : Na lyže lze dát prakticky cokoliv, co vytiskne běžná tiskárna, tedy jakékoli obrázky, fotky, jména apod. Je lepší vyvarovat se barvám jako je stříbrná, zlatá nebo různé svítivé barvy, to tiskárna vytisknout neumí. Design musí mít tvar obdélníku. Zároveň je třeba počítat s tím, že se bude ořezávat do tvaru lyže, proto je potřeba se vyvarovat důležitým detailům v okraji designu. Obdélník musí mít n&aacut...

  €19 (Avg Bid)
  €19 Průměr. nabídka
  14 nabídky
  Design a pro Logo Ukončeno left

  Need one pro logo

  €27 (Avg Bid)
  €27 Průměr. nabídka
  113 nabídky
  Design a pro Logo Ukončeno left

  I want a very pro logo designer

  €252 (Avg Bid)
  €252 Průměr. nabídka
  35 nabídky

  Ahoj hledám rychlou tvorbu loga na téma náhradní díly automobilů a pneumatiky / Hello! I am looking for fast creation of logos on the theme of spare parts for cars and tires

  €24 (Avg Bid)
  €24 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  Design a Logo for Texas Service Pro

  €25 (Avg Bid)
  €25 Průměr. nabídka
  30 nabídky

  Mám návaznou práci k našemu předchozímu projektuDesign logo for charity project'

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Chci vytvořit potisk pro obal repelentních náramků. V příloze je návrh. Jednoduchý design, který na první pohled prodá. Chci udělat něco podobného. Chci aby zůstal stejný text u popisků. V příloze logo mé firmy. Uvedena internetová stránka Více informací které potřebujete předám.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  Mám návaznou práci k našemu předchozímu projektuFigure skating club Logo Design contest.'

  €23 / hr (Avg Bid)
  €23 / hr Průměr. nabídka
  3 nabídky

  Mám návaznou práci k našemu předchozímu projektuDesign a logo for healthy lifestyle'

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Mám návaznou práci k našemu předchozímu projektuSimple flat logo design (sketch in attachment)'

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Design a Logo for Human Resources

  €23 (Avg Bid)
  €23 Průměr. nabídka
  27 nabídky

  Mám návaznou práci k našemu předchozímu projektuDesign a logo (Hostile Studio)'

  €9 - €9 / hr
  €9 - €9 / hr
  0 nabídky

  Mám návaznou práci k našemu předchozímu projektuDesign a Logo'

  €13 - €13 / hr
  €13 - €13 / hr
  0 nabídky
  Design a Logo Ukončeno left

  izrada logotipa po ž ideja a može biti i vaša

  €235 (Avg Bid)
  €235 Průměr. nabídka
  6 nabídky

  vytvoření etikety, (design, logo, čárový kód)

  €99 (Avg Bid)
  €99 Průměr. nabídka
  3 nabídky

  Zdravím, potřebovali bychom microsite (statickou) - zejména design. Text a foto / logo bychom dodali. Jen by bylo nutné zřídit doménu a prolink na web nebo fb. Jednalo by se o maximálně jednoduchý design a provdení.

  €119 (Avg Bid)
  €119 Průměr. nabídka
  4 nabídky
  Statická microsite Ukončeno left

  Zdravím, potřebovali bychom microsite (statickou) - zejména design. Text a foto / logo bychom dodali. Jen by bylo nutné zřídit doménu a prolink na web nebo fb. Jednalo by se o maximálně jednoduchý design a provdení.

  €92 (Avg Bid)
  €92 Průměr. nabídka
  1 nabídky
  Design eshopu Ukončeno left

  Design eshopu se suchými plody, zejmena grafiky (logo, etc) Pouziti bezne platformy, ideální atomer nebo shoptet.

  €565 (Avg Bid)
  €565 Průměr. nabídka
  5 nabídky
  Design a Logo Ukončeno left

  knbkvl jsndvlvn ksD k;Z jv KD vk; SK:Ddv ;k AK:dv k; ADKv jA v k ADv ;kZ v ;kA k kZ v;k A:Kdv kjZ ;kv kjAS Dv ;kZ dvk; A:D v;k ZXkv ;a dvk Kv ;kA v;k kA dv;k K:v k Dvkj KSDv ;kZ vk ADkv KA dvkn Adkv kAd vk; AAKDv knA Dvkn A:Kd vj AKDv kA Dvk AKDv kA vk; AKdv ;kA vk Nkl SDNk klsdnfl KSEn'lk ASDKffn'lk DSfn'lk Dkmn'klnDL"nl'kn"KADnklzknxvo'n enZ"O vkmS vk

  €7 - €17
  €7 - €17
  0 nabídky
  Design a Logo Ukončeno left

  sv ,e fvnvnvmenv, el vkevkjvkebvklebvlnebvmenvbemvbevmbevkejvbe,mvbe,kvjbevkeb kebvemvbekvbekvbev evkhevkejv

  €14 (Avg Bid)
  €14 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Prema našem dogovoru preko maila.

  €46 (Avg Bid)
  €46 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Potřebuji se presentovat nějakým logem, které bude vyjadřovat poskytování více služeb v oblasti IT. Programování, design, analýzy, poradenství, podpora atd. Logo by mělo zahrnovat písmena TBE, která představují písmena obsažená v mém jméně Tomáš Bednář.

  €39 (Avg Bid)
  €39 Průměr. nabídka
  8 nabídky

  K zobrazení podrobností se zaregistrujte nebo přihlaste.

  Doporučené Neodkladné Zapečetěný
  Comics logo design Ukončeno left

  Potřebovali bychom navrhnout comicsově stylizované logo pro náš časopis. Logo by mělo být černobílé a co nejvíc minimalistické.

  €62 (Avg Bid)
  €62 Průměr. nabídka
  11 nabídky
  Trophy icon Logo Design - 02/12/2023 23:13 EST 6 dní left

  ...Description: Logo Design for Dartmouth Collections About the Company: - Dartmouth Collections is a corporate/business brand that requires a professional and visually appealing logo. Logo Requirements: - Keep it simple. I just want the two words looking clean with maybe a little bit of artistic touches. - The logo should reflect the corporate/business nature of the brand. - Dartmouth Collections has specific preferences for colors and elements to be included in the logo. - The designer should incorporate these specific preferences while maintaining a creative and unique design. Ideal Skills and Experience: - Proven experience in logo design, particularly for corporate/business brands. - Strong understanding of branding and...

  €9 (Avg Bid)
  Zaručené
  €9
  3 příspěvky
  golf cart dealership logo 23 hodiny left
  OVĚŘENÉ

  Fun and Playful Logo Design for Golf Cart Dealership Looking for a super creative logo designer to make a totally awesome and attention-grabbing logo for my golf cart sales biz. I sell the coolest Icon brand golf carts and I want to include the Icon i40L in the logo. Maybe some palm trees in the background and the cart burning out on sand with one front wheel off the ground. The cart should be a bright and eye-catching color, like the Carribean blue Icon i40. I don't want the logo to be overwhelming, just something that people will remember and be like, "Wow, that's rad!" My company name is Adams Par-Tee Kartz. ive attached a couple pictures as a reference to style. i would like the golf cart to resemble the icon i40L and look ...

  €32 / hr (Avg Bid)
  Neodkladné
  €32 / hr Průměr. nabídka
  5 nabídky

  ...website, design a company logo, and create bold and colorful document transitions. Website: - I need a Company website to showcase our work and various services provided in multiple countries. - The website should have a modern and minimalistic design. - It should be user-friendly and easy to navigate. Company Logo and Document Transitions: - I want a logo that represents my company and stands out. - The logo should have a bold and colorful design. - I also need document transitions from third party vendor that are visually appealing and eye-catching. Branding: - This is a new branding, so there are no existing materials to align with. - The freelancer has creative freedom to design the website, logo, and document transi...

  €239 (Avg Bid)
  €239 Průměr. nabídka
  38 nabídky

  I am looking for a talented logo designer who can create an abstract logo for my brand of "Rising Apple". I prefer a modern style. - The logo should incorporate neutral colors to maintain a clean and professional look. - I do not have any specific symbols or images in mind, so the designer will have creative freedom. - The ideal candidate should have experience in creating abstract logos and a strong sense of design. - Attention to detail and the ability to deliver a unique and visually appealing logo is essential.

  €11 (Avg Bid)
  Zaručené
  €11
  27 příspěvky
  Racing team logo 6 dní left

  I’m needing a racing logo for my Go Kart racing team. The name of the team is called “Spook House Racing” the logo should have some type of “spooky” or “haunted house-like” character (e.g evil pumkin, mummy, skeleton, etc) with a scary, determined look at their face and hlding a steering wheel in their hand and the team name over them and under them. I have attached a few files as a general example to use for the overall design. These examples are just examples but I do want the end product to mimic this “type” of look but I am open. I would like it to have a vector look as well. The font also needs to be “spooky”

  €73 (Avg Bid)
  €73 Průměr. nabídka
  49 nabídky
  Trophy icon Logo Design for Disc Golf Company 2 dní left

  Logo Design for Anhyzer Discs I am looking for a talented designer to create a unique and eye-catching logo for my disc golf company. My disc golf company sells disc golf discs as well as runs multiple tournaments. I have attached the old logo for reference. Requirements: - The logo should have an abstract and artistic style, capturing the essence of disc golf. - I am open to the designer's creativity and do not have any specific colors or elements in mind. - The logo should be modern and minimalistic, while still conveying the spirit of the sport. - It should be professional and easily recognizable, suitable for use on various platforms such as websites, social media, and merchandise. - The design should be scalable, ensuring it loo...

  €18 (Avg Bid)
  Zaručené
  €18
  75 příspěvky

  I am looking for a talented designer to create a logo for my startup delivery service company. Specific Requirements: - The client has a clear vision for the logo design. - The logo should incorporate specific colors and themes provided by the client. - The client is open to the designer's suggestions regarding the style of the logo. Ideal Skills and Experience: - Strong graphic design skills - Experience in logo design - Ability to understand and execute the client's vision - Creativity in incorporating specific colors and themes into the logo design - Familiarity with both modern and traditional logo styles Please include examples of your previous logo designs in your proposal.

  €73 (Avg Bid)
  €73 Průměr. nabídka
  56 nabídky
  Logo for Restaurant 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I am looking for a skilled graphic designer to create a logo for my new restaurant, which will be focusing on traditional kerala cuisine. I am open to suggestions regarding the design and color scheme of the logo. Ideal Skills and Experience: - Strong graphic design skills - Experience in creating logos for restaurants or food-related businesses - Creativity and ability to come up with unique and eye-catching designs - Understanding of the traditional cuisine theme and the ability to incorporate it into the logo design - Ability to work collaboratively and incorporate client feedback into the design process. Please provide examples of your previous logo designs and any relevant experience in the food industry.

  €49 (Avg Bid)
  €49 Průměr. nabídka
  91 nabídky
  Logo design 6 dní left

  I am looking for a logo designer who can create an illustrative logo for my project. I am open to suggestions for specific colors and text. The ideal candidate should have experience in creating minimalistic, illustrative, and abstract logos. Pyramids engineering corp

  €19 (Avg Bid)
  €19 Průměr. nabídka
  41 nabídky

  ...for a talented designer to create a brand logo for my fashion brand. The logo should represent a modern and minimalistic style. Ideal Skills and Experience: - Strong graphic design skills - Experience in creating logos for fashion brands - Proficiency in Adobe Illustrator or other design software - Understanding of current design trends in the fashion industry - Ability to translate brand values and aesthetic into a visually appealing logo Key Requirements: - Design a brand logo that reflects a modern and minimalistic style - Incorporate the chosen brand name, "Option 1", into the logo design - Ensure the logo is visually appealing and memorable - Provide multiple design options for the clie...

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Průměr. nabídka
  18 nabídky

  I am looking for a skilled logo designer to create a classic and elegant logo for the Jogja Urology Forum 2024. The logo should be similar in style to iconic logos such as the World Cup, Olympics, or Euro Cup logos. It should highlight the elements "7th", "jogja", and "urology". Color preferences for the logo are open to suggestions, so the designer has creative freedom in selecting colors that will best represent the event. The logo should have a timeless and sophisticated feel to it. The deadline for the logo design is 24 hours, so the designer must be able to work quickly and efficiently to deliver the final product within this timeframe. Ideal skills and experience for this project include: - Strong pro...

  €28 (Avg Bid)
  Zaručené
  €28
  31 příspěvky

  Logo Design for a Luxury Property Business - Seeking a skilled designer to create a modern logo for our new property business - The logo should reflect the luxurious nature of our rooms for rent - We prefer a modern style that is sleek and sophisticated - The project needs to be completed ASAP to meet our tight deadline - Experience in designing logos for property or luxury brands is highly desirable - Attention to detail and creativity are essential for this project The company called sirius homes.. (Sirius is bightest star)

  €58 (Avg Bid)
  Zaručené
  €58
  242 příspěvky

  Logo Design for Business Preferred Color Scheme: Blue and Green Specific Symbols/Icons: Yes Preferred Style: Abstract Skills and Experience Required: - Experience in logo design and branding - Proficiency in creating abstract designs - Knowledge of color theory and ability to create visually appealing combinations using blue and green - Strong creativity and ability to incorporate specific symbols or icons into the logo - Understanding of the client's preference for an abstract style and ability to create a unique and eye-catching design - Attention to detail and ability to meet client's requirements and expectations

  €23 (Avg Bid)
  €23 Průměr. nabídka
  38 nabídky
  Basic logo edits 6 dní left

  I am looking for a freelancer who can make some basic edits to my logo. The specific edits I need is to add line art to it. I have attached three copies of the logo, use the bottom one. What we want to do, is add line art for a butterfly peeking out from behind the end of the logo, the line art should be the same thickness as the lines of the logo. Once we accept a design, then we will want it in PNG and vector format of course. I have the source files for the logo, so the freelancer will have access to the original design. Once the edits are complete, I would like to receive the edited logo in PNG and vector format. Ideal Skills and Experience: - Graphic design - Logo design - Proficiency in editing softw...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Průměr. nabídka
  18 nabídky

  Nejlepší články z komunity logo design