Mediaplayer mobile phonepráce

Filtrovat

Moje poslední hledání
Třídit podle:
Rozpočet
pro
pro
pro
Typ
Dovednosti
Jazyky
  Stav zakázky
  454,982 mediaplayer mobile phone zakázek nalezeno, ceny v EUR
  mobile -- 2 Ukončeno left

  redmi 5a

  €5052 (Avg Bid)
  €5052 Průměr. nabídka
  1 nabídky
  mobile Ukončeno left

  redmi 5a

  €3368 (Avg Bid)
  €3368 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Portal T-Mobile a Slovak Telekom se rozviji rychlym zpusobem a hledame dalsi lidi do teamu na kratkodobou ci dlouhodobou spolupraci.

  €46 / hr (Avg Bid)
  €46 / hr Průměr. nabídka
  4 nabídky
  Mobile development Ukončeno left

  Aplikace pro Android Potřebuji ji navrhnout a vytvořit Poptávám aplikaci, která z našeho interního systému vytáhne servisní tikety z MySQL databáze, zobrazí přihlášené u uživateli jen to, co je přiděleno k práci pro něj. Aplikace by v ideálním případě měla sloužit pro zpracování Tiketu na místě, jeho podepsání uživatelem na displayi a následně odeslání údajů do naší databáze.

  €1317 (Avg Bid)
  €1317 Průměr. nabídka
  10 nabídky

  €90 (Avg Bid)
  €90 Průměr. nabídka
  10 nabídky

  Aplikace pro iPhone/iPad Pouze iPhone Potřebuji ji navrhnout a vytvořit

  €410 (Avg Bid)
  €410 Průměr. nabídka
  5 nabídky
  Mobile development Ukončeno left

  Aplikace pro iPhone/iPad Pouze iPhone Potřebuji ji navrhnout a vytvořit

  €456 (Avg Bid)
  €456 Průměr. nabídka
  8 nabídky

  Aplikace pro iPhone/iPad iPhone a iPad Návrh již mám

  €9 - €33
  €9 - €33
  0 nabídky
  Mobile development Ukončeno left

  Mobilní verze mobilních stránek (pouze mobilní) Návrh již mám

  €959 (Avg Bid)
  €959 Průměr. nabídka
  9 nabídky
  Mobile development Ukončeno left

  Aplikace pro iPhone/iPad Pouze iPhone Návrh již mám Mám zájem o vytvoření appky, podobné aplikaci Strava, ale ne pro cyklisty, ale běžce. Různě po čr by byli námi předem nadefinované trasy (od 500metrů až do maratonu). Uživatel by se zde zaregistroval a když by šel běhat, měl by aplikaci zaplou. Jakmile by proběhl startem určené trasy, appka by automaticky začala měřit čas a proběhnutím cíle by se čas zaznamenal do výsledků. Poté by bylo možno sledovat průbězné statistiky (tydení rekordý, měsíční a pdobně) zároveň by mohli běžci závodit mezi svými přáteli. Požaduji modrní design! Jelikož nám jde hodně o cenu, n&aac...

  €33 - €273
  €33 - €273
  0 nabídky
  Mobile development Ukončeno left

  Aplikace pro Android Potřebuji ji navrhnout a vytvořit

  €193 (Avg Bid)
  €193 Průměr. nabídka
  3 nabídky
  Mobile development Ukončeno left

  Aplikace pro iPhone/iPad Pouze iPhone Potřebuji ji navrhnout a vytvořit

  €665 (Avg Bid)
  €665 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Hledáme do svého týmu zkušeného front-endového technologa, který svou samostatností a přehledem bude schopen pracovat na zajímavých úlohách se zajímavými technologiemi tak aby v několika inkrementech společně s námi doručil na trh novou mobilní platformu, kterou bude používat cely svět. Co se od tebe očekává: • Minimum 5 let zkušeností jako frond-end developer za použití Javascript, HTML, • CSS Zkušenosti s AngularJS na velice pokročilé úrovni - 2 roky zkušeností • Schopnost používat HTTP REST a JSON je nutnost • Zkušenosti s TDD • Znalosti verzovacíc...

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky
  Mobile App 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  Please i have a mobile project for kids ongoing, i need to insert the following features... 1. Ability to report incidents of bullying. 2. Once app is running in background it blocks access to pornography and gambling sites and apps. 3. Inability to uninstall app... As a dialog box, fetches username of the child user and sends a report to admin... Witout this app cannot be unistalled

  €450 (Avg Bid)
  €450 Průměr. nabídka
  24 nabídky

  Hey Guys, I'm looking for an experienced Unity3D Mobile Game Developer to create hyper-casual and arcade games. Send your 3D Games portfolio made with Unity for mobile. Availability Full time job (8 to 9 hours of work monday to friday). Part time - 4 to 6 hours (based on my preferred time) Make sure you apply only if you have a portfolio and available based on my preference. Looking forward to work with you guys. Payment will be discussed Cheers

  €886 (Avg Bid)
  €886 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  I have the code (.ino file) at 90% complete and need someone to restructure, debug and refine it. I have the ESP32 connecting as the server, but am unable to connect my phone to the IP address. The code is for an ESP32 CAM as access point that will take photos,, save to the SD card, display pics and live stream on phone, etc... I will have an file in the code for the user interface (on cell phone or tablet). However, that is secondary. A detailed sketch of the interface needed will be provided.

  €477 (Avg Bid)
  €477 Průměr. nabídka
  13 nabídky
  Design for a Mobile App 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  Design is needed for a mobile app. App will be similar to Dream11 app. Only screen design is needed in Adobe XD format. No coding is required. I will provide screen by screen details on further discussion. I will provide wireframes also. Around 20 screens in total.

  €191 (Avg Bid)
  €191 Průměr. nabídka
  22 nabídky
  Data Entry for Mobile App -- 2 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  We are looking for a freelancer to help us input data into our mobile application. This person would be using an online website as the data source and then logging in remotely via anydesk to our mobile app emulator to input the data. The mobile application is for high school hockey. Freelancer would be checking to see if players are in app database, adding new players to teams and updating the team rosters for 120+ teams, each team has between 20-35 players. Attached document has instruction/example for how the work will need to be done. PLEASE READ ALL OF IT. If we like the work, we have continued work long term for data entry as well as testing and BA work.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Průměr. nabídka
  33 nabídky
  Mobile App Developer Required 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  We are looking for a flutter mobile app developer. We have some tasks in our ongoing project. The developer should have 3+ years of experience and should be able to solve complex problems. We will be paying on a task basis.

  €393 (Avg Bid)
  €393 Průměr. nabídka
  21 nabídky

  CONVERT A WEBSITE TO AN IOS APP AND PUBLISH IT IN APP STORE

  €171 (Avg Bid)
  €171 Průměr. nabídka
  3 nabídky

  Hello Freelancer, React Native Developer for Mobile Applications For Long Term

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Průměr. nabídka
  8 nabídky
  Data Entry for Mobile App 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  We are looking for a freelancer to help us input data into our mobile application. This person would be using an online website as the data source and then logging into our desktop mobile emulator to input the data. The mobile application is for high school hockey. Freelancer would be adding new players to teams and updating the team rosters for 120+ teams. If we like the work, we have continued work long term for data entry as well as testing and BA work.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Průměr. nabídka
  81 nabídky

  Hi Brett, Hope you're well, I am a digital designer working at a design studio based in Darlinghurst. We’re looking to outsource a developer to help fix an unreleased version of our website, which is very close to completion and just requires a few fixes, as well as implementing a new feature. Would love to hear your thoughts by email or phone if it is easier. Feel free to call me at 0432 854 289 today to further discuss this brief if required..

  €156 (Avg Bid)
  €156 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  A startup business with social network application (Wo Wonder) having Web and Mobile App channels, is about to be launched. The web version has been updated and now I need to have the Mobile App changes (customization) in synch with the web version. The developer to create the API and back end web side is in place and standby if needed. I need someone who will customize both android (coded in Xamarin) and iOS (coded in swift) scripts. I prefer paying on hourly basis but I am flexible once the developer understand the requirement and advises otherwise. This task should not exceed a few days to complete. However if I like the developer I will retain for maintenance on permanent basis.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Průměr. nabídka
  13 nabídky

  PLEASE BID ONLY IF YOU UNDERSTAND AND IF YOU CAN DO THE JOB. Hello, We are looking for an experienced flutter developer for the integration of a graphic model (New design) on an already existing flutter app. We bought this code source Here are all the screens of the new design on this link. Some APIs are missing for the new functions. So we will ask you to add only UI, then you will create the API when it's created. But you can already connect the existing APIs with the old application (StackFood). We want a pixel perfect job. I would like you to provide me with a cost estimate for this task. At your disposal, if you have any questions. Thank you

  €579 (Avg Bid)
  €579 Průměr. nabídka
  31 nabídky
  crm software 6 dní left

  hello did you ever creat a CRM or phone system ?

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Průměr. nabídka
  9 nabídky

  We are in need of german-speaking (at least fluent) freelancers acting as project managers for new and existing clients. Your job will be to ensure the quality of delivery, solve issues, help clients, do phone calls and assist with calendar event planning.

  €6 - €12 / hr
  €6 - €12 / hr
  0 nabídky
  Administrative Assistance 1 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  Looking for someone to help organize, Schedule, searched of information and more Transcript of phone call and more

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Průměr. nabídka
  19 nabídky
  Administrative Assistance 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  Looking for someone to help organize, Schedule, searched of information and more Transcript of phone call and more

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Průměr. nabídka
  13 nabídky
  Create a Unity 3d Mobile Game 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I'm looking for a simple Unity 3D game. It's an endless runner game with some math involved. We have a concept video so you can visualize better. We would provide some assets for the game. Game must be compiled for both Ios & Android

  €1083 (Avg Bid)
  €1083 Průměr. nabídka
  29 nabídky

  I have two spreadsheets each contain about 10,000 lines of phone numbers and emails. I need someone to make a tool in excel where I can paste both lists (one in column A the other in Column B) and the tool will show me which phone numbers in column A also appear in column B. I want it to do the same for emails.

  €82 (Avg Bid)
  €82 Průměr. nabídka
  10 nabídky

  I would like to allow full screen option available on phone only but on devices which has bigger screen I want to disallow it. I need you to help me with my code. I have a wordpress site. I have this code: <div class="video_iframe"> <video oncontextmenu="return false;" width="520" height="340" controlsList="nodownload nofullscreen" controls> <source src="<?=get_the_guid($post_id)?>" type="video/mp4"> </video>

  €19 (Avg Bid)
  €19 Průměr. nabídka
  10 nabídky

  YOUR JOB and requirements This will only be a clean graphic presentation of our site using our site’s UI part. You must be able to communicate in english DEADLINE is thursday the 9th of december Additional info about our website: (done by us) Our website is handling and presenting data from 3rd. party APIs about Food ordering with options for delivery from different restaurants You must be able to create an account as a customer You must be able to login as a customer Customers must be able to add and remove items from different restaurants to a basket The website must be able to accept the customers order and print out a receipt + time of delivery The list that contains 4 restaurants and menu cards will be given upon acceptance of the assignment Would you be available for the ...

  €183 (Avg Bid)
  €183 Průměr. nabídka
  18 nabídky

  We have HTML page with fields like -Name, -Email, - Phone number, -Address - invoice ID - amount When visitor complete all fields and click make payment, visitor will be redirected to PayPal page to make payment. After payment is completed PayPal will redirect to "Thank you" page ( we will provide link) and administrator will receive confirmation email that payment is completed as well as all details from the fields.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Průměr. nabídka
  14 nabídky

  I need a call tree flowchart with call forwarding, major voice recognition and minimal dtmf. Would prefer process to be visible and changeable in the flowchart itself. Caller calls in and says name of individual or department and is transferred to external phone number

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Průměr. nabídka
  5 nabídky

  Hello, we are a new dev company and we curently have a web app written in JS, HTML, CSS, PHP. It is a civil protection / infromation app for municipalities. It also implements sms and notification services for the municipalities to be able to communicate directly with their citizens that download the application. In the application the civilian makes an account and uses the application to be informed about the news of the municipality, receive information about daily issues through notifications and also receive Emergency SMSs in case of a public emergency. We want all that information (News, SMSs, notifications) to be managed by an asigned admin in every municipality. So we also need an admin managment page through which the admin can create all that content. Another feature is the abili...

  €7975 (Avg Bid)
  €7975 Průměr. nabídka
  47 nabídky

  Hi I would like to learn to develop Mobile App so that I will be able to develop any sort of app no matter what its complicity. I am a beginner First I want to be able to create IOS dynamic apps like KAVAK If possible, how many time will it take ? How many sessions do I need? What will be the program ? How much per hour ?

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Průměr. nabídka
  8 nabídky
  Trophy icon Business card design 2 dní left

  ...stands out. Once someone sees this card they need to think: "wow, I have to check this site out". Name: EGOZAN Business: Personal Development (Online DIY Program). Will be launched for individuals within very soon, but then afterwards to companies as well. Colors: See attachment (dark navy is main color) Info on card needed: logo (front and back), my name, my title, email address, website address, phone number, one-liner (one sentence of text that stands out from normal business cards). Attached are the symbol alone as well as the horizontal format. Let me know if anything else is needed. Color codes are also attached as mentioned. I need a format that is ready to be uploaded to vista print directly and obviously all other source files etc. as well. PS. All info will...

  €27 (Avg Bid)
  Doporučené
  €27
  162 příspěvky
  Mobile app development 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  Hello, I need someone who can build a mobile app for me. The app is mainly built for care animals. This is for business. There will show some service. Here is an example that what I am looking for: Like I have a Dog or Cat or a Bird or any other animal. I will go outside from my home that's why I need someone who will take care of my animals for a few days. I will pay per day charge and I will also pay for their food cost/day or week. And I will pay by this website and the man will take my animals and back me here in my house. The payment security system needs very secure and the app all need to be professional. Let me know how much and how long you need for this website building and what other informations you need. Start your bid with the words RAKIB You must need to sign ...

  €1071 (Avg Bid)
  €1071 Průměr. nabídka
  32 nabídky

  ...full-time Customer Support Agent who is passionate about customers, and helping others improve their lives by guiding them through the credit repair process with integrity, discipline, and consideration for each client’s individual case. Job Expectations: Be able to make at least 300+ phone calls per day. Have a positive attitude Excellent script retention Maintain a professional and positive attitude in a fast-paced environment Remain in a stationary position 95% of the time Constantly operate a computer and phone Sales experience is a plus! Bilingual in English and Spanish Required skills: Careful attention to detail when multitasking and listening Excellent communication, written and verbal Ability to follow directions Patience and Empathy in any situation Typ...

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Průměr. nabídka
  13 nabídky
  Convert qb-phone to ESX 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I would need qb-phone () to be converted to work on ESX (Latest version, not some github version that are already made and not working and not up-to-date)

  Lua
  €7 - €104
  €7 - €104
  0 nabídky

  I would need qb-phone script () Converted to work with ESX (I need the latest version of the script, not some garbage qb-phone-esx from github)

  Lua
  €7 - €104
  €7 - €104
  0 nabídky
  Flutter Mobile App.. 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  Hi, I am looking for react native expert to develop a cross platform app. I will share more details through chat. I have front end and admin panel ready.

  €27 - €222
  Zapečetěný DOM
  €27 - €222
  5 nabídky
  React Native Mobile App.. 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  Hi, I am looking for react native expert to develop a cross platform app. I will share more details through chat. I have front end and admin panel ready.

  €27 - €222
  Zapečetěný DOM
  €27 - €222
  2 nabídky

  Building a web application - Need someone to work with off shore development team on finishing up UX on the application. The app is going to allow for uploading an image and video, verify the design, and payments and mailing options.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Průměr. nabídka
  42 nabídky

  ...virtual assistant to manage one of our client’s Go High Level (GHL) CRM account and with prospecting for new leads. Client is an Online Financial Education Institute Required Skillsets: - Must speak English clearly - Must write English clearly - Must have access to internet consistently - Must be familiar with Prospecting on Social Media and Email - Must be able to speak clear English on the phone for cold calls - Proficient with the ins and outs of Go High Level CRM - Proficient with GHL Workflow Automations - Proficient with GHL Email Marketing - Proficient with Email Marketing in General - Proficient with creating GHL Funnels - Experience with Zapier - Experience with Slack What You’ll Be Doing: You will be working with your Manager on setting up and managing ...

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Průměr. nabídka
  11 nabídky

  Create A flutter Mobile App for both Android and iOS for the current website We will provide a swagger for the backend to be used by the Mobile App. The application should be multilingual (English/Arabic)

  €1363 (Avg Bid)
  €1363 Průměr. nabídka
  51 nabídky

  We have a list of 330 names of people at companies for which we'd like to find their email address. About half of them have a website listed as well. Ideally we get their work email (i.e. their name @ ), though as a backup, a generic email for their company like info@ is ok too. The sheet is Company, first name, last name, city, state, zip, phone, web address right now and we essentially want an additional "email" column filled out in this. 330 entries.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Průměr. nabídka
  30 nabídky

  ...have 3 repositories: frontend, backend and merchant portal. These repositories already work but they need some small features and fixes before we can launch. 90% is already done here. Additionally, to support our customers and add an additional value to their purchase, we now plan a mobile application that support them in their travels with, for example, a chat function and digital city guides. This would be a new product (mobile application). Since all web application are written in Angular 11, we want that the mobile application is done in Nativescript. Therefor, we search someone with the following skills/experience: * Angular framework (Angular 11+); * TypeScript and HTML/CSS; * Nativescript; * Integration map services (Mapbox); If you don't have extensiv...

  €1202 (Avg Bid)
  €1202 Průměr. nabídka
  39 nabídky