Zencart email html errorpráce

Filtrovat

Moje poslední hledání
Třídit podle:
Rozpočet
pro
pro
pro
Typ
Dovednosti
Jazyky
  Stav zakázky
  371,439 zencart email html error zakázek nalezeno, ceny v EUR

  Hi, I am looking for somebody to fix the way combinations load on load on my prestashop website. When somebody changes a combination it jumps and error message appears. The price doesn't recalculate until you go to the basket. You can see what happens in one of the products here: Experiance in prestashop required.

  €159 (Avg Bid)
  €159 Průměr. nabídka
  14 nabídky
  drone repair Ukončeno left

  gimbal error on Mavic pro dji drone

  €133 (Avg Bid)
  €133 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  Mám 2 návrhy na web ohledně dvoj sloupce a troj sloupce. A ty návrhy mam bez kodu. Potrebuju nekoho kdo by mi byl schopný udělat kod jak v html tak i v CSS. Nemusi to být uplně presne. Potrebuji to do konce víkendu. Obrázky posilam v priloze. Kdyby byli nejake otazky tak se me ptejte.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Průměr. nabídka
  2 nabídky
  €19 Průměr. nabídka
  7 nabídky

  Create a high-definition PSD template based on a predefined design and encode it into HTML and CSS. REQUEST A VALID CODE!

  €41 (Avg Bid)
  €41 Průměr. nabídka
  29 nabídky

  1. Need to download product description 2. Need to transfer into plain text 3. Need to format H1, H2 and table result will be well formated text with proper HTML tags See below: FROM THIS ----------------------------------------------------- Popis výrobku Brusinkový čaj na močové cesty Bylinný čaj porcovaný v nálevových sáčcích. Brusinky obsahují antioxidanty, přispívají k normální funkci močové soustavy, podporují přirozenou obranyschopnost. Bříza, šípek a zlatobýl přispívají k normální funkci ledvin a močových cest. Kopřiva a přeslička podporují vylučování. Složen&...

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Průměr. nabídka
  20 nabídky
  €17 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  Vytvoření několika HTML popisků produktů. Podklady: fotografie a texty + šablona HTML jiného produktu podle které se nové popisky vytvoří (půjde pouze o vzor jak se má psát styl a kód popisků)

  €20 (Avg Bid)
  €20 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  Převzetí stávajícího klientského portálu a jeho rozšíření.

  €650 (Avg Bid)
  €650 Průměr. nabídka
  14 nabídky

  V příloze posílám zadání pro přípravu html responsivních šablon a současně přikládám odkaz na komplet jpg. Prosím o nacenění a termín.

  €555 (Avg Bid)
  €555 Průměr. nabídka
  20 nabídky

  Za použití zakoupené wordpress šablony Avada a různých pluginů dotvořit a designově vyladit webovou prezentaci firmy včetně doladění designu atp. Vytvořit několik HTML landingů - opět ze zakoupených šablon. Texty připraveny k dodání, pluginy vybrány, šablony zakoupeny, hosting zřízen a nastaven, wordpress nainstalován v poslední verzi. Pro cenovou nabídku nutno dohodnout rozsah prací a rádi bychom dlouhodobou spolupráci.

  €156 (Avg Bid)
  €156 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  Change header, sticky header.

  €27 - €27
  €27 - €27
  0 nabídky

  Dobrý den, pro naši společnost budeme kupovat následující HTML stránku () tuto stránku bychom rádi měli jako Wordpress šablonu s veškerými potřebnými pluginy včetně visual composer. Tuto šablonu budeme také potřebovat propojit s naším backend systémem, který zajištuje Rozvrh lekcí, rezervaci lekcí, registraci uživatele, správu uživatele a zakoupení balíčků (vstupů) - k backend aplikaci máme veškerou dokumentaci. Propojení pomocí API - SOAP nebo SQL. Web je potřeba dokončit do 14 dnů. Děkuji za Váš čas, M.

  €231 (Avg Bid)
  €231 Průměr. nabídka
  5 nabídky
  Fix some bugs in open cart 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  Need to fix : VMS Cart Bugs • Customer not getting order confirmation even after payment is successful • Unable to update fields in admin panel on some tabs. • Reports are not coming in correct format. Data is getting jumbled in two to three columns • Multiple Orders are getting placed for same customer and unable to identify final or...on some tabs. • Reports are not coming in correct format. Data is getting jumbled in two to three columns • Multiple Orders are getting placed for same customer and unable to identify final order to be processed -> Prepaid Order is getting placed just by selecting payment method • Database Schema needs to be optimized • On using Bulk update feature other attributes are getting vanished. • Fatal Error w...

  €135 (Avg Bid)
  €135 Průměr. nabídka
  6 nabídky

  Pages are existing currently and running perfectly. But now we have a new design with the same current elements. We want you to develop the page same as the new illustration.

  €32 (Avg Bid)
  €32 Průměr. nabídka
  34 nabídky

  I have an HTML website I need to convert into a WordPress theme divided to four pages 1. Home 2. services. 3. About us 4. Contact us

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Průměr. nabídka
  34 nabídky
  html or php automation 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  Hey my friend everything ok? I need a script that I can run in my browser to be able to repeat orders (buy things) on this website without going manually to the website, add product to cart, enter e-mailadres and choose payment method I need script where you can save the product I need inside, my e-mailadres and payment method so that if I run script in browser that browser automatically will land on payment page.

  €115 (Avg Bid)
  €115 Průměr. nabídka
  31 nabídky

  Admin template with HTML & Bootstrap Following 4 pages 1) Dashboard with 2 graphs 2) Table and an Image 3) Login 4) Notifications

  €17 (Avg Bid)
  €17 Průměr. nabídka
  18 nabídky

  Need to develop the website. I am having 2 websites. 1 is wordpress already template has been purchased. Need to add and develop pages of the website. 2 is need to develop new website. dynamic webpage. Kindly provide the timeline for completing the projects and cost details.

  €143 (Avg Bid)
  €143 Průměr. nabídka
  32 nabídky

  We will provide every month schedule payment of rs 1000- and 15 percent of each and every paid member every month It's a matrimonial site every month two php task One month php task php task like remove error some function not working New task website design Searching developer from india only second seo second month seo on-page and offpage metatags description alt tags headers we want results only one blog writing by you insert keywords long tail keywords location wise target location Ones in a month thanks for reading if agree then bid

  €12 (Avg Bid)
  €12 Průměr. nabídka
  2 nabídky

  Covert Illustrator Design to bootstrap-vue html - Candidate must have experience in Web Application Development. - Candidate must be familiar and prior experience in VueJs framework. - Candidate must have knowledge for NodeJS.

  €113 (Avg Bid)
  €113 Průměr. nabídka
  4 nabídky

  I have a small tutoring business which has been giving good results with 5 star google and facebook reviews. I have a wordpress website designed in 2018. Update my website so it is on 1st page of Google within one month and then maintain it for rest of 12 months to receive $50 every month. 1. I need someone to update all achievement...happy to pay $150 for my Point one 1 and 2 updates, there are few more updates which i will mention later. I want to have More comprehensive about us page with more details and details of our brand ambassador. If there needs to be updates on my website, I will pay extra for that. Please look the attachment for more details. 4. You should give me how can I update my website, if I find a mistake or error myself, so I don’t disturb you every now a...

  €118 (Avg Bid)
  €118 Průměr. nabídka
  29 nabídky

  We wish to develop a stock market trading website in HTML CSS3. This is for a Mumbai based client

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Průměr. nabídka
  11 nabídky

  Hi, I have an erc20 and erc721 smart contract on Etherscan but one of them couldn't be verified. I think there might be some error when my dev deployed it previously so I'll need you to audit the codes asap. I'll also need you to fix my website's minting code. The minting button was based on an old smart contract and currently doesn't work with the new contract.

  €46 / hr (Avg Bid)
  €46 / hr Průměr. nabídka
  9 nabídky
  Bot for NFT Game 6 dní left

  Hi, I need someone who can create a Bomb Crypto Bot made in Python. List of features: - Check if Metamask is disconnected , Reconnect it and sign to the game - Send heroes to work when is a new map or when the Heroes sleep during game - Go to the next map when appearing - Solves "unknow error" alert- Solves "manual error" alert- Wait for server maintenance end to re-login - Solves the issue when there is only 1 box on the map and hero's keep running away from the chest - Solve Puzzle Captcha problem Thanks

  €533 (Avg Bid)
  €533 Průměr. nabídka
  5 nabídky

  I need 50 email signatures & 50 Facebook Cover template designed by you but to be able to be edited by anyone via Canva.com. All designs must be original. I need a Canva expert.

  €345 (Avg Bid)
  €345 Průměr. nabídka
  34 nabídky

  We are looking for the perfect freelancer to implement the following features: Please take look a video file attached. swipe left -> item delete function(please show alert(javascript)) swipe right -> count increase(please show alert(javascript)) I must need to complete asap. Write "I am not a Robot" at the top of proposal please.

  €147 (Avg Bid)
  €147 Průměr. nabídka
  28 nabídky

  I have a wordpress website built through the GoDaddy WP admin site. All plugins are updated, but recently the recaptcha stopped working. At the bottom of my site, it shows an error. I have worked with support and they have no idea how to help me. I need an hour or two of someone's time to troubleshoot the site. I'd also like this person to make sure the site is "healthy" and up-to-date.

  €113 (Avg Bid)
  €113 Průměr. nabídka
  19 nabídky
  CNC Tramming adjustment design 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  ...important bit here. I can drill four holes in a 6 mm plate, I can't figure out how to adjust it and lock it easily. I need a way to carefully adjust the alignment to make the spindle at 90 deg to the workpiece in two axes. Ideally, there would be four bolts on the corners where the holes are that I can carefully adjust with an allen key and once they are in position, lock into place. The tiniest bit of error translates to a bad cut. The lock has to be very secure as there is a lot of vibration as the spindle rotates quickly and cuts into hard wood. I need a solution that is easy to use, easy to adjust very small amounts and one that locks very securely. I know I can do this with four bolts and locking nuts, but I want an elegant solution. Something I can sell to other u...

  €165 (Avg Bid)
  €165 Průměr. nabídka
  5 nabídky
  Old email access 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  I've a two step verification email that I've forgotten the password I want to get access back.

  €19 - €157
  €19 - €157
  0 nabídky

  I need 50 email signatures & 50 Facebook Cover template designed by you but to be able to be edited by anyone via Canva.com. All designs must be original. Thank you.

  €127 (Avg Bid)
  €127 Průměr. nabídka
  26 nabídky
  CRUD and cosmetic -- 2 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  Im a Sofware Engineer working on a application but i dont have the time to complete. Background - This is a project for a development cycle. For instance when an order is received there is a receive, processing and a shipping stages. Task: I need to pass run some CRUD in the app and fix error 2 pages This is an opportunity to work on multiple projects with me because when i dont have time to work on them. i always give them to freelancers. Hope i can find someone to develop long term work with.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Průměr. nabídka
  11 nabídky

  ...Field I'm trying to update: [].[ABC].[dbo].[Environmental].[nDry_Bulk_Water_GVRD1_RunTime] Where nID = nIndustrialID = 7819920 However I keep running into this error message when I use the code below: UPDATE [].[ABC].[dbo].[Environmental] SET [].[ABC].[dbo].[Environmental].[nDry_Bulk_Water_GVRD1_RunTime] = ENV.nDry_Bulk_Water_GVRD1_RunTime FROM [].[ABC].[dbo].[Environmental] AS ED INNER JOIN [NBT-Environmental].[dbo].[Environmental] AS ENV ON ED.[nIndustrialID] = WHERE ED.[nIndustrialID] = 7819920 However, I keep getting the error message below: "Msg 4104, Level 16, State 1, Line 2833 The multi-part identifier "192.168.200.151.EnvolvData.dbo.Environmental.nDry_Bulk_Water_GVRD1_RunTime" could not be

  €27 (Avg Bid)
  Zaručené
  €27
  4 příspěvky

  I have a python script am working on, it automatically dtect if a email was register on my webiste. I nfaseed help to make it work better and faster.

  €120 (Avg Bid)
  €120 Průměr. nabídka
  15 nabídky

  Hi, sometimes me site works with ssl and sometimes i get this error; -- Secure Connection Failed An error occurred during a connection to panscakeswapes.com. PR_END_OF_FILE_ERROR The page you are trying to view cannot be shown because the authenticity of the received data could not be verified. Please contact the website owners to inform them of this problem.-- I am pretty sure, i do something wrong.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Průměr. nabídka
  11 nabídky

  I have a design that need to be converted to a responsible html mail.

  €31 (Avg Bid)
  €31 Průměr. nabídka
  27 nabídky

  More details will be shared via chat

  €7 - €21
  Zapečetěný
  €7 - €21
  3 nabídky

  Hi Dmytro B., A friend installed nextcloud about 2 years ago. I could click on "update" most times, just 2 times he needed to update manually. Now I have error that update will not proceed because its locked at one step. I understand some basic linux commands like sudo su and stuff. But I killed one time the permission system and now I need to say, I dont understand permission. Can you update my NextCloud version? If possible, what will it cost to let you check the system? Kind regards

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Průměr. nabídka
  1 nabídky
  €47 Průměr. nabídka
  17 nabídky
  €19 Průměr. nabídka
  10 nabídky
  €21 Průměr. nabídka
  10 nabídky
  €26 Průměr. nabídka
  11 nabídky
  €26 Průměr. nabídka
  6 nabídky
  €19 Průměr. nabídka
  9 nabídky
  €19 Průměr. nabídka
  17 nabídky
  €20 Průměr. nabídka
  8 nabídky

  I need help fix code that I can open my project the code is done the only I need someone who can open the code using vscode on windows 10 and give me error my sql : There is some problem in connection: SQLSTATE[HY000] [2002] php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No such host is known. Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function prepare() on null in C:UsersAlejandroDownloadsecommerce Stack trace: #0 {main} thrown in C:UsersAlejandroDownloadsecommerce on line 12

  €26 (Avg Bid)
  €26 Průměr. nabídka
  11 nabídky
  PYTHON ASSIGNMENT 6 dní left
  OVĚŘENÉ

  ...Python Grading: all the members of the group will receive the same grade. The project will be graded using the following criteria: 1. The program works and implements all the features listed above, 60% (Missing/not working feature, -10%. Incomplete feature -5%). 2. The code is well structured and easy to follow (e.g. using functions), 30% 3. Extra points for: input validation, implementing a GUI and error handling. 10% The projects will be checked for plagiarism...

  €14 (Avg Bid)
  €14 Průměr. nabídka
  1 nabídky

  I need someone who is expert in neural networks implementations in Tensorflow. I would like to apply this algorithm: in another context, but there is an error in my implementation. I need someone to understand the above algorithm and fix the error! Any code added must be documented, tested and professionally written.

  €186 (Avg Bid)
  €186 Průměr. nabídka
  14 nabídky